Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Barbados Harrison's Cave

Ubytování Barbados Harrison's Cave


Harrison's Cave je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí na Barbadosu. Tato fascinující jeskyně se nachází v centrální části ostrova v oblasti St. Thomas. Je to jeden z přírodních divů Barbadosu, který láká návštěvníky z celého světa.

Harrison's Cave je nejen úžasná přírodní formace, ale také představuje jedinečný pohled do minulosti Barbadosu. Tato jeskyně byla objevena v roce 1795 a pojmenována po Andrewu Harrisonovi, který byl prvním člověkem, který se do ní odvážil proniknout. Od té doby se Harrison's Cave stala jednou z nejzajímavějších turistických atrakcí v zemi.

Jeskyně je známá svými krásnými vápencovými útvary, stalaktity a stalagmity, které se vytvářely po tisíce let. Podzemní řeky a vodopády přispívají k jedinečnému a kouzelnému prostředí jeskyně. Prohlídka jeskyně se provádí pomocí malého vláčku, který vás provede kolem všech zajímavých míst a poskytne vám skvělý výhled na úchvatné formace.

Pro milovníky dobrodružství a adrenalinu je na Harrison's Cave také nabízena možnost jízdy na lanovce. Tato lanovka vás poveze po vrcholu jeskyně, odkud si můžete vychutnat úchvatný výhled na okolní krajinu a mysy.

Kromě prohlídky jeskyně existuje také expozice o historii a geologii tohoto místa. Návštěvníci se dozvědí zajímavé informace o formování jeskyně a o tom, jak se proměňovala a vyvíjela se v průběhu času. Tato expozice je skvělým způsobem, jak se dozvědět více o přírodě a historii Barbadosu.

Ubytování poblíž Harrison's Cave je k dispozici v blízkém okolí. Mnoho hotelů a resortů nabízí komfortní a luxusní pokoje se všemi moderními vybaveními. Některé z nich mají dokonce vlastní bazén a wellness centrum, kde si můžete oddychnout po náročném dni stráveném prohlídkou jeskyně.

Navštívení Harrison's Cave bude zážitek, který si návštěvníci Barbadosu určitě nenechají ujít. Tato jedinečná jeskyně nabízí úchvatné přírodní scenérie a fascinující pohled na historii a geologii ostrova. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, historie nebo dobrodružství, Harrison's Cave vám nabídne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na dlouhou dobu.


Dovolená Barbados Harrison's Cave


Barbados je karibský ostrov, který je známý svou krásnou přírodou a úchvatnými plážemi. Jedním z nejznámějších turistických atrakcí na ostrově je Harrison's Cave, přírodní jeskyně, která je často označována jako jedno z divů Barbadosu.

Harrison's Cave se nachází v blízkosti vesnice Allen View, která se nachází ve středu ostrova. Při vstupu do jeskyně návštěvníci jsou vítáni přátelským personálem, kteří poskytnou všechny potřebné informace a pomohou vám se připravit na vaší prohlídku.

První věc, kterou si turisté všimnou, je impozantní vstupní dvůr, který je plný krásných rostlin a exotické vegetace. Po získání vstupenek a rychlé bezpečnostní překontroly, se vydáte na krátkou jízdu vláčkem do útrob jeskyně.

Jakmile se ocitnete uvnitř Harrison's Cave, vaše smysly budou okouzleny. Rozlehlé stanice jsou osvětleny zářivými světly, které odrážejí krásné formace vápníku, vytvořené mnoha miliony let eroze a krasovými útvary.

Prohlídka jeskyně probíhá po vyhrazených chodnících, které jsou bezpečné a pohodlné. Průvodce během prohlídky poskytuje detailní informace o historii a geologii jeskyně, což vám umožní lépe porozumět, jak byla tato ohromná přírodní krása vytvořena.

Během prohlídky uvidíte mnoho ohromujících formací a útvarů, včetně sloupců vápence, závěsných kamenných útvarů a vodopádů. Nejimpresivnější částí jeskyně je The Great Hall, obrovský prostor zdobený všemi těmito úžasnými útvary.

Jedním z nejoblíbenějších momentů pro turisty je projížďka na podzemní řece. Turisté se mohou posadit na malý člun a plout přes krystalově čistou vodu, která se leskne na stěnách jeskyně. To je zážitek, který si jen těžko můžete představit jinde.

Prohlídka Harrison's Cave trvá zhruba hodinu a na konci si můžete koupit suvenýry nebo stávkovat v kavárně. Vstupní poplatek je velmi rozumný, a prohlídka jeskyně je skvělou aktivitou, která stojí za to během dovolené na Barbadosu navštívit.

Navíc Harrison's Cave je království pro fotografy. Všechny ty úžasné formace a scény nabízejí nespočet příležitostí pro úchvatné fotografie, které budou sloužit jako skvělé vzpomínky na dovolenou na Barbadosu.

Doporučuji navštívit Harrison's Cave při vaší návštěvě Barbadosu. Je to jedinečná přírodní krása, která vás určitě ohromí svou krásou a jedinečností. Prozkoumat tuto nádhernou jeskyni je něco, co si rozhodně nenecháte ujít!


Počasí Barbados Harrison's Cave


Barbados je nejen krásný karibský ostrov s úchvatnými plážemi a turistickými atrakcemi, ale také skrývá jedinečné přírodní divadlo - Harrison's Cave. Tato jeskyně je jedním z největších a nejimpresivnějších podzemních útvarů na světě.

Harrison's Cave se nachází na severu ostrova, asi 16 kilometrů od hlavního města Bridgetown. Jeskyně byla objevena v roce 1790 skupinou průzkumníků, kteří prozkoumávali Karibik. Od té doby je tato přírodní kráska přístupná veřejnosti a patří k jedněm z nejpopulárnějších turistických atrakcí na Barbadosu.

Dech beroucí krása Harrison's Cave vás zavede hluboko pod povrch země, kde můžete objevit úžasný svět krystalů, vodopádů a formací stalagmitů a stalaktitů. Jeskyně se rozkládá na ploše přes 2,3 kilometru a nabízí turistům výjimečný zážitek.

Při prohlídce jeskyně budete mít jedinečnou příležitost vidět impozantní vodopády, které se sypejí z okrajů, tváří v tvář úchvatným krystalovým stěnám. Nejlépe je to vidět při svícení, kdy se voda leskne a vytváří úchvatné odlesky.

Harrison's Cave je známa také pro své podzemní jezírka, kde si můžete prohlédnout krásu takových přírodních úkazů, jakými jsou jasné modré, zelené a tyrkysové vody. Jejich čistota a krása vytváří magickou atmosféru, která vám vezme dech.

Prohlídka jeskyně je unikátní zážitek, který vám umožní poznat krásy podzemního světa a zároveň se seznámit s historií a geologií ostrova Barbados. Průvodci jsou vám k dispozici a ochotně vám poskytnou všechny potřebné informace o vzniku a formování jeskyně.

Kromě samotné prohlídky jeskyně zde najdete i návštěvnické centrum, kde se můžete dozvědět více o ekosystému a ochraně přírody na Barbadosu. V areálu jeskyně je také restaurace a suvenýrový obchod, kde si můžete zakoupit originální suvenýry a tradiční umělecké předměty.

Harrison's Cave je přírodní poklad, který si nesmíte nechat ujít během návštěvy Barbadosu. Je to kombinace krásy, vzrušení a vzdělání, která vás vtáhne do podzemního světa a nechá vás s nezapomenutelnými zážitky. Při plánování vaší další dovolené na Barbadosu si nezapomeňte Harrison's Cave zařadit do seznamu must-see atrakcí.


Letenka Barbados Harrison's Cave


Pokud plánujete návštěvu krásného ostrova Barbados, nezmeškejte příležitost navštívit jedno z jeho nejvýznamnějších geologických útvarů - Harrison's Cave. Tato ohromující jeskyně, která se nachází na severozápadě ostrova, je jedním z největších turistických lákadel destinace a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do podzemního světa.

Harrison's Cave je známá svou impozantní strukturou a bohatou historií. Jeskynní systém se táhne na délku přes 2,3 kilometry a skládá se z mnoha nádherně zdobených dutin a chodeb, které jsou domovem různých podzemních jezer, vodopádů a pozoruhodných vápencových formací. Tato úchvatná přírodní skvostnost je jedním z nejvíce vyhledávaných turistických atrakcí na Barbadosu.

Prohlídka jeskyně je jedinečným zážitkem, který vás zavede hluboko pod zemský povrch a odhalí vám fascinující svět krystalů a podzemních formací. V průběhu prohlídky vás provedou odborní průvodci, kteří vám poskytnou podrobné informace o historii jeskyně a zajímavosti o přírodních útvarech, které v ní najdete. Budete mít také možnost vidět neuvěřitelné ledovcové formace, krápníky a mnoho dalšího.

Jednou z hlavních atrakcí jeskyně je její největší komora, známá jako Great Hall. Tento impozantní prostor s krystalicky čistou vodou je místem, kde se můžete projít po pontonu a obdivovat jeho nádherné zákoutí. Během této části prohlídky budete přitahováni ohromnými vápencovými sloupky a pozoruhodnými stropními formacemi, které vytvářejí dojem, že se nacházíte v jiném světě.

Pro ty, kteří by rádi věděli více o vědeckém výzkumu, který se v jeskyni provádí, je zde také interaktivní vzdělávací centrum. Zde se můžete dozvědět více o přírodních procesech, které přispěly k vzniku jeskyně a vyvíjejí se dodnes.

Prohlídka Harrison's Cave je doporučována všem, kteří navštěvují Barbados a chtějí zažít něco opravdu neuvěřitelného. Jedná se o unikátní přírodní úkaz, který vás okouzlí svojí krásou a přenese vás do podzemního světa snů. Při plánování vaší návštěvy nezapomeňte si také zajistit letenky do Barbadosu, abyste si mohli užít všechny nezapomenutelné zážitky, které tento karibský ostrov nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Barbados Harrison's Cave


1. Co je Harrison's Cave?

Harrison's Cave je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí na Barbadosu. Jedná se o podzemní jeskyni s množstvím krásných skalních útvarů a jezírek.

2. Jak se dostat do Harrison's Cave?

Harrison's Cave se nachází v centrálnej časti ostrova, asi 15 minut jízdy od Bridgetownu. Je možné tam dojet autem, taxíkem nebo místním autobusem.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Harrison's Cave?

Harrison's Cave je otevřen denně od 9 hodin ráno do 15 hodin odpoledne. V sezóně se ale mohou otevírací hodiny lišit.

4. Kolik stojí vstupenka do Harrison's Cave?

Ceny vstupenek se mění podle toho, zda jste dospělí nebo dítě a zda si chcete zakoupit průvodce. Dospělá vstupenka bez průvodce stojí okolo 45 dolarů, dětská vstupenka okolo 25 dolarů.

5. Je Harrison's Cave vhodné pro děti?

Harrison's Cave je vhodné pro děti, ale rozhodně ne pro kočárky a malé děti, protože je to podzemní prohlídka s množstvím schodů.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Harrison's Cave?

Prohlídka trvá asi hodinu a během této doby se projdete celou jeskyní a uvidíte spoustu krásných skal a okrasných jezírek.

7. Jak se obléct na prohlídku Harrison's Cave?

Na prohlídku Harrison's Cave se doporučuje obléct pohodlné oblečení a pevné boty, protože je zde mnoho schodů a nerovného terénu.

8. Můžu fotit v Harrison's Cave?

Fotografování v Harrison's Cave je povoleno, ale pouze bez použití blesku nebo dalšího vybavení, které by mohlo poškodit skalní útvary.

9. Je Harrison's Cave otevřeno i během deště?

Ano, Harrison's Cave je otevřen i během deště. Jeskyně se nachází pod zemí, takže je neovlivněna počasím na povrchu.

10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Harrison's Cave?

Nejlepší čas na návštěvu Harrison's Cave je během ranních hodin, když je méně turistů a jeskyně není tak přeplněná.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky