Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Barbados Andromeda Botanic Gardens

Dovolená Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je neuvěřitelně krásnou destinací, která nabízí nejen nádherné pláže, ale také mnoho jiných přírodních krás. Jednou z nejzajímavějších atrakcí, kterou Barbados nabízí, jsou Andromeda Botanic Gardens. Tyto zahrady jsou nejlepším místem, kde strávit klidný a relaxační den, kde můžete užít překrásné rostliny a květiny.

Andromeda Botanic Gardens se nacházejí na východním pobřeží Barbadosu a do zahrady se může dostat pomocí autobusu nebo taxíkem. Vstupné do zahrady je poměrně dostupné a určitě stojí za to. Po vstupu do zahrady najdete krásné dřevěné stezky a cedule s informacemi o různých druzích rostlin.

Andromeda Botanic Gardens je domovem více než 600 druhů rostlin, které jsou pečlivě vysazeny a udržovány tak, aby byly v perfektním stavu. Naleznete zde různé druhy orchidejí, bromélií, oleandrů a mnoho dalšího. Zahrada je rozdělena do několika sekcí, což vám umožní vidět různé druhy rostlin v různých prostředích.

Jednou z nejkrásnějších částí Andromeda Botanic Gardens je místo s názvem "Růžová zahrada". Je to největší část zahrady a je v ní vysazeno více než 200 různých druhů růží. Toto místo je obzvláště úchvatné v období března a dubna, kdy jsou růže plně rozkvetlé.

Další zajímavou částí Andromeda Botanic Gardens je "Orchideová zahrada". Toto místo je plné různých druhů orchidejí, které jsou kvůli své kráse velmi oblíbené mezi návštěvníky. Orchideová zahrada je nejkrásnější v období od ledna do května, kdy kvetou nejvíc druhů orchidejí.

Andromeda Botanic Gardens je skvělým místem pro milovníky přírody a květin. Tyto zahrady jsou nejkrásnější v období, kdy všechny rostliny kvetou, ale můžete je navštívit kdykoliv během roku. Pokud se chystáte na dovolenou na Barbados, nezapomeňte navštívit Andromeda Botanic Gardens. Toto místo vám nabídne krásný a klidný den v přírodě, což je vítaná změna po hektických dních strávených na pláži.


Ubytování Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov, který nabízí nejen nádherné pláže a křišťálově čisté moře, ale také bohatou flóru a faunu. Jednou ze skvělých atrakcí ostrova je Andromeda Botanic Gardens, které nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodu a klidný odpočinek.

Andromeda Botanic Gardens se nacházejí v oblasti Bathsheba na východním pobřeží Barbadosu. Tento malebný botanický sad byl založen v roce 1954 paní Iris Bannochie, která se věnovala sběru a pěstování tropických rostlin. Dnes rostlinné druhy pochází z celého světa a rozkládají se na ploše téměř 2 hektarů.

Při vstupu do Andromeda Botanic Gardens se návštěvník dostane do ráje zeleně a květů. Stovky druhů rostlin a stromů jsou rozmístěny po zahradě, ať už ve formě malých záhonů, skupin nebo rostoucích samostatně. Zde můžete spatřit orchideje, bromélie, palmy, bambusy, růže, fuchsie a mnoho dalších. Květy a jejich vůně se míchají dohromady a vytvářejí jedinečný zážitek pro všechny smysly.

Andromeda Botanic Gardens jsou také domovem mnoha domácích i divokých živočichů. Můžete pozorovat exotické ptáky, jako jsou kolibříci a papoušci, a také motýly a další drobné tvory. Pokud se vydáte na okraji zahrady, uvidíte nádherný výhled na pobřeží, modré moře a konkávní skály Bathsheby. Člověk se zde opravdu cítí jako v ráji na zemi.

V Andromeda Botanic Gardens najdete také kavárnu s terasou, kde si můžete odpočinout, vychutnat si šálek kávy nebo lehké občerstvení a užít si klidnou atmosféru. K dispozici jsou výuková centra a prohlídky s průvodcem, kteří vám poskytnou rozšířené informace o rostlinách a zajímavostech na zahradě.

Pokud hledáte místo, kde si odpočinout a obdivovat přírodu, Andromeda Botanic Gardens v Barbadosu jsou tím pravým místem. Tyto zahrady nabízejí úchvatné výhledy, jedinečnou paletu rostlin a nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, zda jste zamilovaní do botaniky nebo jen toužíte po relaxaci v klidném prostředí, tato atrakce vás jistě nadchne.

Navštivte Andromeda Botanic Gardens na Barbadosu a zanechte se okouzlit krásou přírodního světa. Spočívejte na lavičce a sledujte kolibříky, procházejte mezi pestrobarevnými květy nebo si jednoduše užijte nádherný výhled na karibský ostrov. To vše v Andromeda Botanic Gardens vás čeká – ráj pro botaniky i milovníky přírody.


Počasí Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados, ostrov v Karibiku, je známý svou překrásnou přírodou a jedním z největších pokladů tohoto ostrova jsou Andromeda Botanic Gardens. Tyto zahrady se nacházejí v oblasti Bathsheba na východním pobřeží Barbadosu a jsou jedním z nejvýznamnějších botanických zahrad v Karibiku.

Andromeda Botanic Gardens se rozkládají na ploše více než šesti hektarů a jejich výběr rostlin je opravdu ohromující. Zahrada byla založena v roce 1954 paní Iris Bannochie, která se věnovala sbírání a pěstování tropických rostlin. Dnes jsou zahrady spravovány fondem pro ochranu přírody Barbadosu a slouží jako útočiště pro ohrožené a vzácné rostliny.

Při procházce Andromedou návštěvníci objevují neuvěřitelnou rozmanitost rostlinných druhů. Existuje zde přes 600 druhů rostlin ze všech koutů Karibiku a dalších tropických oblastí světa. Mezi hlavní atrakce tohoto místa patří pestrá sbírka orchidejí, včetně několika endemických druhů, které se vyskytují pouze na Barbadosu. Kromě toho zde můžete vidět nejrůznější druhy palmy, bambusu, kvetoucích keřů a stromů.

Andromeda Botanic Gardens jsou také jedinečným ekosystémem. Díky své poloze při pobřeží jsou ovlivňovány slaným větrem a přílivem, což vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin, které mají rády toto prostředí. Zahrady jsou také domovem pro mnoho druhů motýlů a ptáků, což z nich činí skvělé místo pro pozorování ptáků a ochutnávku přírody.

Pro návštěvníky jsou Andromeda Botanic Gardens ideálním místem k relaxaci a procházce po krásné přírodě. Zahrada je dobře udržovaná a nabízí nádherné výhledy na oceán a okolní krajinu. K dispozici jsou malé stezky, které vás provedou celým areálem a umožní vám objevit jednotlivé sbírky rostlin. Navíc zde najdete také informační tabule, které vám poskytnou podrobnosti o jednotlivých druzích rostlin.

Andromeda Botanic Gardens si získaly světové uznání a jsou jednou z hlavních turistických atrakcí Barbadosu. Lidé z celého světa sem přijíždějí, aby si užili krásu těchto zahrad a naučili se více o místní flóře. Zároveň si mnoho návštěvníků uvědomí i důležitost ochrany přírody a zachování vzácných druhů rostlin.

Pokud se chystáte na Barbados, nezapomeňte navštívit Andromeda Botanic Gardens. Tato krásná místa vám přinese radost a zážitek z jedinečného prostředí, které Barbados nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Barbados Andromeda Botanic Gardens


1. Jaké jsou otevírací hodiny Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Otevírací hodiny jsou od pondělí do neděle od 8:30 do 16:30.

2. Kolik stojí vstup do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Vstupné činí 30 USD pro dospělé a 15 USD pro děti.

3. Jak se dostanu do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Z hotelů v okolí se můžete dopravit autobusem nebo taxíkem. Je také možné si pronajmout auto a parkovat na parkovišti v blízkosti zahrad.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Zahrady jsou otevřené celoročně, ale nejlepší doba pro návštěvu je v období deštivé sezóny od května do října, kdy jsou zahrady nejkrásnější a plné kvetoucích rostlin.

5. Nabízí Barbados Andromeda Botanic Gardens průvodcovské prohlídky?
Ano, je možné si objednat průvodcovskou prohlídku, která vám poskytne podrobné informace o rostlinách a historii zahrady. Doporučuje se rezervovat si prohlídku předem.

6. Jsou zahrady přístupné pro vozíčkáře a invalidní osoby?
Ano, Barbados Andromeda Botanic Gardens jsou přístupné pro vozíčkáře a mají přizpůsobené chodníky a vstupy.

7. Je na místě možné najít občerstvení nebo restaurace?
Ano, v zahradách se nachází malá kavárna, kde si můžete odpočinout a doplnit energii.

8. Mohu si do zahrad vzít piknikový koš?
Ano, piknikové koše jsou v zahradách povoleny, ale musíte si vzít veškeré odpadky s sebou.

9. Nabízí Barbados Andromeda Botanic Gardens květinové výstavy nebo speciální události?
Ano, zahrady často pořádají květinové výstavy a speciální události, o kterých se můžete informovat na jejich oficiálních webových stránkách.

10. Je možné si v zahradách koupit rostliny?
Ano, v zahradním centru Barbados Andromeda Botanic Gardens můžete zakoupit různé druhy rostlin a květin k povzbuzení vaší zahrady.


Letenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados Andromeda Botanic Gardens – Klenot karibských krajin

Barbados, malý karibský ostrov ovlivněný sluncem, plážemi a tyrkysovými vodami Karibského moře, je domovem jednoho z nejúchvatnějších botanických zahrad na světě. Jedná se o Andromeda Botanic Gardens, což je jedno z nejvýznamnějších turistických míst ostrova. Tyto zahrady představují klenot karibské flóry a jsou vyhlášené pro svou jedinečnost a krásu.

Andromeda Botanic Gardens se nachází na východním pobřeží Barbadosu. Jsou vytvořeny na svahu, který poskytuje nádherný výhled na Karibské moře. Tento úchvatný pozadí zvyšuje kouzlo tohoto místa a přenáší návštěvníky do jiného světa, kde se mohou ztratit v překrásných botanických skvostech.

Zahrady byly založeny spisovatelem a umělcem Iris Bannochieovou v roce 1954. Bannochieová přeměnila svůj rodinný pozemek na zahrady, které pojmenovala po planetě Andromeda a jejím jasně viditelném souhvězdí. Od té doby se Andromeda Botanic Gardens staly domovem pro více než 600 druhů rostlin, z nichž mnohé jsou endemické pro Barbados a okolní ostrovy.

Vstoupíte-li do Andromeda Botanic Gardens, budete okouzleni rozmanitostí vegetace a květin, které vás obklopují ze všech stran. Výstavní zahrady jsou pečlivě navrženy tak, aby ukázaly návštěvníkům všechny krásy karibské flóry. Budete se procházet rozlehlými travnatými plochami, které jsou zdobeny košatkami palmami a růžovými plaménky, které se sklánějí nad cestami.

Zahrady jsou také domovem široké škály stromů, květin a keřů. Mezi nejvýznamnější obyvatele Andromedy patří například různé druhy bromélií, orchidejí, ibišků a karambolek. Tady můžete také vidět některé z největších a nejstarších stromů na Barbadosu, jako je nádherný gigantický konvalinkový strom nebo vzrostlý a zdravý teakový strom. Pokud máte rádi místní květiny a rostliny, oceníte také přístup specialistů věnovaných zahradám, kteří vám ochotně poskytnou informace o jejich sbírce.

Při procházce Andromeda Botanic Gardens se potkáte se spoustou drobného živočišného světa, včetně motýlů, leguánů a dalších druhů tropických ptáků. Je to místo, které vás naplní pokojem a klidem a umožní vám se přiblížit přírodě v její nejčistší podobě.

Jestliže jste nadšenci do fotografování, nezapomeňte vzít svůj foťák. Zdejší krásné scenérie nabízí nekonečné možnosti pořízení nezapomenutelných snímků. Svěží zeleň a živé květy vytvářejí nádherný kontrast se světle modrou barvou mořského horizontu, která se táhne do nekonečna.

Andromeda Botanic Gardens je jednou z nejcennějších přírodních a kulturních zajímavostí Barbadosu. Tato kouzelná lokalita představuje kombinaci chutí, vůní a barev Karibiku. Ať už jste milovník přírody, botaniky nebo jednoduše hledáte místo na odpočinek a relaxaci, Andromeda Botanic Gardens jsou ideálním místem k návštěvě při vaší cestě na Barbados.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky