Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bangladéš Lalbagh Kella

Dovolená Bangladéš Lalbagh Kella


Lalbagh Kella, také známá jako Fort Aurangabad, je historická pevnost nacházející se v Bangladéši, konkrétně v hlavním městě Dháce. Tato impozantní stavba má bohatou historii a je jednou z hlavních turistických atrakcí země.

Pevnost Lalbagh Kella byla postavena v roce 1678 velkovezírem Dháckého sultanátu Mughal, Muhammadem Azamem. Původně měla být dokončena jako rozsáhlý komplex s palácem, mešitou a zahradami, ale stavba byla zastavena poté, co Azamova matka, přezdívaná Pari Bibi, zemřela během obléhání pevnosti. Zbývající část pevnosti byla opuštěna a zůstala nedokončená.

I přes nedokončenost je pevnost Lalbagh Kella dodnes neuvěřitelně dojímavá. Je postavena ze šedého kamene a je obehnaná hradbami a velkým vodním příkopem. Uvnitř pevnosti se nachází tři hlavní stavby: Mausoleum Pari Bibi, mešita a dvoupodlažní trůnní sál známý jako Diwan-i-Aam.

Mausoleum Pari Bibi je zajímavým místem, které přitahuje pozornost návštěvníků. Je postaveno ve stylu mughalské architektury a je pokryto ornamentálními detaily a krásnými mozaikami. Pari Bibi byla blízkou osobou velkovezíra Azama a její hrobka se stala symbolem lásky a oddanosti.

Další významnou částí pevnosti je mešita, která je situována na severní straně. Je to prostorná a krásně zdobená mešita s velkou centrální hálou a dvěma malými minarety po stranách. Tato mešita sloužila nejen jako modlitebna, ale také jako místo setkávání pro komunitu.

Trůnní sál Diwan-i-Aam byl postaven pro veřejné shromáždění a měl sloužit jako místo, kde vládce sultanátu Mughal přijímá své poddané. I přesto, že stavba zůstala nedokončena, je stále možné si představit její impozantnost a krásu.

Lalbagh Kella dnes představuje skvělou příležitost pro turisty, kteří chtějí objevit historické a kulturní dědictví Bangladéše. Pevnost je otevřena pro veřejnost a nabízí krásné prohlídkové trasy a výklady, které vám pomohou pochopit historii a význam tohoto místa.

Navštívit Lalbagh Kellu je skutečným dobrodružstvím. Při procházení dějinnými zídkami a mozaikovými chodbami pevnosti si můžete představit, jaké by to bylo, kdyby byla dokončena. Pocítíte sílu a vznešenost minulosti, která zde stále přetrvává.

Pevnost Lalbagh Kella je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších historických památek v Bangladéši. Je to místo, které spojuje minulost s přítomností a otevírá cestu k lepšímu pochopení bohatého kulturního dědictví této země.


Ubytování Bangladéš Lalbagh Kella


Lalbagh Kella je jednou z nejvýznamnějších památek v Bangladéši a jedním z nejznámějších turistických míst hlavního města Dháky. Tato historická pevnost se nachází v jižní části města a složená je z různých pavilonů, mešity a zahrad.

Lalbagh Kella, známá také jako "Červená pevnost", byla postavena v roce 1678 Mughalským princem Muhammadem Azamem jako sídlo pro jeho otec Mughalského císaře Aurangzebeho. Pevnost však nikdy nestála kompletně, ani palác ani mešita nebyly nikdy dokončeny. Ani tehdejší princ Azam, ani jeho otec nepřežili stavbu. Přesto se Lalbagh Kella stal dědictvím historie a symbolem vznešenosti bangladéšské kultury.

Při vstupu do pevnosti ucítíte kouzlo minulosti. Dominantní prvek pevnosti je paláců, který se skládá z tří hlavních budov - Diwan-i-Aam, Diwan-i-Khas a Salam Bowli. V těchto palácových pavilonech se můžete projít místnostmi, kde mughalský císařovy jednali se svými minci a důležitými členy královského dvora.

Další zajímavou atrakcí Lalbagh Kella je mausoleum Pari Bibi. Tato mešita je jedním z nejdůležitějších náboženských míst v pevnosti. Je postavena z místního červeného kamene a její interiér je zdoben různými vzory a nápisy. Mešita je obklopena krásnou zahradou, která je ideálním místem k relaxaci.

Pro milovníky zahrady je Lalbagh Kella rájem. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout krásné zahradní prostory, které jsou plné květin a zeleně. Rajghat, pěkný park, se nachází v těsné blízkosti pevnosti a nabízí ideální prostor na piknik nebo pro lenošení.

Při návštěvě Lalbagh Kella se návštěvníci ocitnou uprostřed bohaté historie a kultury Bangladéše. Pevnost je považována za jednu z největších historických památek v zemi a byla dokonce navržena jako světové dědictví UNESCO.

Pokud jste v Dháce, nezapomeňte navštívit tuto úchvatnou pevnost. Je to jedno z nejlepších míst na chápání bohaté historie a architektury Bangladéše a dokonale ukazuje sílu a velikost mughalského impéria.

Lalbagh Kella je symbolem vznešenosti a paměti a jistě vás okouzlí svou krásou a historickým významem.


Počasí Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš, úžasná země ležící v jihovýchodní Asii, se pyšní svou bohatou historií a kulturou. Jedním z nejznámějších historických míst je hrad Lalbagh Kella, který se nachází v Dháce, hlavním městě Bangladéše. Tento hrad má velký vliv na místní počasí a vytváří fascinující atmosféru.

Znám také jako Fort Aurangabad nebo Fort of the Red Garden, Lalbagh Kella byl postaven v roce 1678 velkoknížetem Muhammadem Azamem, synem mughalského císaře Aurangzéba. Jeho původním účelem bylo sloužit jako rezidence pro prince. Bohužel však byl hrad nikdy nedokončený, protože velkokníže odjel do Bengálska a nedokázal se vrátit a dostavět jej. Hrad zůstal nedotčený po celá desetiletí a stal se historickým a architektonickým skvostem.

Lalbagh Kella má výrazný vliv na počasí Bangladéše, zejména na místní oblast Dháka. Jeho impozantní zdi z červených cihel a zdobené brány poskytují stín a ochlazují okolní oblasti. V horkých letních měsících, kdy teploty mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia, je návštěva tohoto hradu skvělým útočištěm před žhavým sluncem. V dobytích stěn hradu můžete zažít příjemný chladný vítr, který vás osvěží.

Jednou z nejzajímavějších věcí na Lalbagh Kelle je jeho rozsáhlá zahrada, která se nachází uvnitř komplexu. Plná vzrostlých stromů a kvetoucích rostlin, zahrada poskytuje útočiště před dusným letním počasím. Je obklopena zvuky zpívajících ptáků a vonících květin, což ji činí ideálním místem ke strávení klidného odpoledne. Návštěvníci si mohou užít pěší procházky po zahrady a objevování různých rostlin a stromů.

V zimě, kdy teploty v Bangladéši klesají na příjemnější úrovně, se hrad stává oblíbeným místem pro různé kulturní a historické akce. Místní lidé přicházejí k hradu Lalbagh Kella, aby oslavovali různé festivaly a uvítali návštěvníky ze všech stran světa. V tomto období je voda v přilehlém říčním toku běžnější a zářivé západy slunce přidávají na kráse této již tak úchvatné stavbě.

Celkově je počasí okolo hradu Lalbagh Kella velmi příjemné a je dokonalým místem pro užívání venkovních aktivit. Jeho historie a přírodní krása přispívají k okouzlujícímu nastavení atmosféry. Návštěva tohoto hradu v Bangladéši by proto měla být na seznamu aktivit každého turisty, aby mohl ochutnat a zažít všechno, co tento úžasný klenot asijské historie nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Lalbagh Kella


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Bangladéš Lalbagh Kella:

Dotazy:

1. Kde se nachází Bangladéš Lalbagh Kella?
2. Jaké jsou otevírací hodiny Bangladéš Lalbagh Kella?
3. Jaká je vstupní cena do Bangladéš Lalbagh Kella?
4. Jaké historické památky mohu vidět v Bangladéš Lalbagh Kella?
5. Má Bangladéš Lalbagh Kella vstupné pro děti?
6. Jsou v Bangladéš Lalbagh Kella poskytovány průvodcovské služby?
7. Smím si vstoupit do Bangladéš Lalbagh Kella s jídlem a pitím?
8. Kde mohu zaparkovat své vozidlo blízko Bangladéš Lalbagh Kella?
9. Má Bangladéš Lalbagh Kella přístup pro vozíčkáře?

Odpovědi:

1. Bangladéš Lalbagh Kella se nachází ve čtvrti Lalbagh v hlavním městě Dháká v Bangladéši.
2. Otevírací hodiny Bangladéš Lalbagh Kella jsou od 10:00 do 17:00 (místního času) v průběhu týdne. Zavírací doba se může někdy lišit.
3. Vstupní cena do Bangladéš Lalbagh Kella je 20 bangladéšských tak na osobu.
4. V Bangladéš Lalbagh Kella můžete vidět historické stavby, jako je mauzoleum Pari Bibi, Lalbagh Fort Mosque a Diwan-i-Aam.
5. Ano, Bangladéš Lalbagh Kella má snížené vstupné pro děti.
6. Průvodcovské služby jsou v Bangladéš Lalbagh Kella k dispozici. Můžete si najmout průvodce na vchodu.
7. Jídlo a pití není v Bangladéš Lalbagh Kella povoleno.
8. Parkování pro vozidla je k dispozici blízko Bangladéš Lalbagh Kella v okolních ulicích. Doporučuje se využít dopravních prostředků veřejné dopravy.
9. Mohou být poskytnuty určité přístupy pro vozíčkáře v Bangladéš Lalbagh Kella, ale infrastruktura může být omezená.


Letenka Bangladéš Lalbagh Kella


Lalbagh Fort, také známý jako Lalbagh Kella, je historická pevnost nacházející se v bangladéšském hlavním městě Dháce. Tato pevnost, která byla postavena v roce 1678, je národním kulturním dědictvím Bangladéše a je často navštěvována turisty z celého světa.

Lalbagh Kella byla původně stavba, která měla sloužit jako rezidence Mughalského generála Pratinho. Byl to však pouze projekt, který zůstal nedokončený, protože generál po několika letech zemřel. Stavba byla přerušena a pevnost zůstala jen s částí původně plánovaného komplexu.

Navzdory tomu je Lalbagh Kella přesto velmi zajímavým místem, které nabízí návštěvníkům nedocenitelný historický a architektonický význam. Pevnost je rozdělena na tři hlavní části - unikátní šatbihaři (mešita), pravá chrám a Muqbara. Šatbihaři je nejvýznamnější částí komplexe. Tato část pevnosti byla dokončena, a je tak jedním z nejlépe zachovalých mughalských architektonických skvostů v Dháce.

Šatbihaři samotná byla postavena v typickém mughalském slohu a má nádherně zdobený vstupní portál s keramickými dlaždicemi. Uvnitř pevnosti se nachází dlouhý centrální dvůr s fontánou uprostřed. Plocha je obklopena arkádovými galeriemi se sloupy, které byly přidány až ve 20. století. Vybíhající z avli se nachází malá mešita a místo, kde byly uloženy těla generála Pratinha a jeho dcery Pari Bi.

Další zajímavostí pevnosti je pravý chrám, který byl postaven na počest boha Kámadevy. Tento chrám má také svou vlastní architekturu a přidává pevnosti ještě větší historickou hodnotu. Kolem pevnosti se nacházejí zahrady a prochází tudy místní obyvatelé, kteří sem přicházejí odpočívat a užívat si klidného prostředí.

Návštěva Lalbagh Kella je zajímavým zážitkem pro každého, kdo se zajímá o historii a architekturu. Pevnost je nejen nádherným příkladem mughalského umění, ale také představuje důležitou část bangladéšské kultury a historie. Pro turisty, kteří navštíví Dháku, je tato pevnost povinnou zastávkou, která nabízí pohled do minulosti tohoto fascinujícího součásti světa.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky