Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Nassau (hlavní město)

Ubytování Bahamy Nassau (hlavní město)


Bahamy jsou tropický ráj na Zemi a Nassau, hlavní město Baham, není výjimkou. Když hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z mnoha druhů a cenových kategorií. Zde najdete několik doporučení na základě vašich potřeb a preferencí.

Pro luxusní cestovatele: Atlantis Paradise Island Resort

Pokud jste ochotni utratit více peněz, můžete být ubytováni v Atlantis Paradise Island Resort, nejluxusnějším resortu na Bahamách. Tento hotel se nachází na ostrově Paradise Island, přesně naproti Nassau a nabízí soukromou pláž, několik bazénů a více než 20 restaurací. Vybavení na pokojích je luxusní, včetně soukromého balkonu a minibaru.

Pro rodiny: Breezes Resort \u0026amp; Spa

Breezes Resort \u0026amp; Spa je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Nachází se pouhých 11 minut od centra města a nabízí vše, co by rodina mohla potřebovat, jako je bazén, pláž, dětský klub a více než 8 restaurací. Rodinné pokoje jsou prostorné a jsou k dispozici i soukromé apartmány.

Pro cestovatele s omezenými finančními prostředky: Sun Fun Resort

Sun Fun Resort je malý hotel nacházející se v centru města Nassau a je skvělou volbou pro cestovatele s omezenými finančními prostředky. Pokoje zde začínají na přijatelné úrovni a hotelový personál je velmi přátelský a vstřícný. Hotel se také nachází blízko několika významných turistických atrakcí.

Pro páry: Sandyport Beach Resort

Sandyport Beach Resort je romantický resort s nádhernými výhledy na moře a bílé pláže. Nachází se kousek od centra města Nassau a nabízí soukromou pláž, bazén a soukromé terasy. Pokoje jsou prostorné a stylově zařízené, ideální pro párovou dovolenou. V resortu jsou také k dispozici různé aktivity, jako jsou potápěčské výlety a plavby.

Pro jednotlivce: The Colony Club Inn \u0026amp; Suites

The Colony Club Inn \u0026amp; Suites se nachází v klidné části města, poblíž historických památek a turistických atrakcí. Nabízí pokoje za přijatelné ceny a je oblíbeným místem pro jednotlivce a lidi cestující sami. Pokoje jsou malé, ale útulné a hotelový personál je velmi ochotný pomoci s jakýmkoli požadavkem.

Nassau nabízí mnoho druhů a cenových kategorií ubytování, takže si můžete vybrat to pravé pro vaše potřeby. Bez ohledu na to, jaký hotel si vyberete, můžete být jisti, že budete mít přístup k nádherným plážím a báječnému tropickému počasí, což jsou dva hlavní důvody, proč se lidé rozhodují navštívit Bahamy.


Letenka Bahamy Nassau (hlavní město)


Bahamy jsou karibským rájem, který láká cestovatele z celého světa svými nádhernými plážemi, tyrkysovým mořem a slunečním svitem. Hlavním městem Baham je Nassau, které je také největším městem na ostrovech.

Pokud plánujete navštívit Bahamy a objevit krásy jejich hlavního města, začátek vaší cesty je rezervace letenky do Nassau. Letenky do této exotické destinace jsou snadno dostupné a lze je nalézt za rozumné ceny.

Lety na Bahamy jsou poskytovány několika leteckými společnostmi z různých částí světa. Mezinárodní letiště Nassau se nachází na ostrově New Providence, který je hlavním ostrovem Baham. Přistání na letišti je nezapomenutelným zážitkem, když okno letadla nabízí úchvatný pohled na azurové moře a úžasné karibské krajiny.

Po přistání v Nassau vás přivítají teplé větry a přátelští místní obyvatelé. Hlavní město Baham je plné života a nabízí řadu zajímavých aktivit a památek k prozkoumání. Můžete navštívit historický Fort Charlotte, který se nachází nad přístavní oblastí a nabízí nádherný výhled na okolní ostrovy. V blízkosti se nachází také Fort Fincastle, který je známý svou kamennou věží a fascinující historií.

Pokud jste fanoušci přírody, rozhodně se vydejte na ostrov Paradise Island, který je spojen s Nassau mostem. Zde můžete navštívit některý z luxusních resortů, vydat se na pláž nebo si vychutnat řadu vodních aktivit, jako je šnorchlování nebo rybaření. Mezi nejznámější pláže na ostrově patří Cabbage Beach a Love Beach, které lákají svou bílou pískem a azurovým mořem.

Nassau je také známý svým bohatým kulturním životem. Můžete si prohlédnout tradiční domy v koloniálním stylu v pomalém centru města, které je plné obchodů, trhů a restaurací. Můžete ochutnat místní speciality jako conch (námořní plž) nebo jerk chicken (kořeněné kuře). Vyzkoušejte také některý z místních barů, kde se podávají osvěžující místní nápoje, jako je bahamský rum punch.

Po celý rok se v Nassau konají různé festivaly a oslavy, které vám umožní získat bližší pohled do kultury a tradic Baham. Můžete se účastnit zábavného karnevalu Junkanoo, který se koná koncem prosince a začátkem ledna, nebo ochutnat tradiční bahamskou kuchyni na Food and Cultural Festivalu.

Pokud plánujete návštěvu Baham a jejich hlavního města Nassau, nezapomeňte si rezervovat letenku alespoň několik týdnů dopředu, abyste získali nejlepší cenu. Až se dostanete na tyto nádherné ostrovy, připravte se na slunečné dny, azurové moře a nezapomenutelné dobrodružství. Nassau vás rozhodně nezklame svou bohatou kulturou, historií a přátelským prostředím.


Počasí Bahamy Nassau (hlavní město)


Bahamy Nassau je hlavním městem Bahamských ostrovů a nachází se na ostrově New Providence. Zeměpisné souřadnice města jsou 25,0478° s.š. a 77,3558° z.d. Město Nassau má subtropické klima, což znamená, že je zde celoročně vyšší teplota a vlhkost.

Bahamy Nassau jsou známé pro svůj krásný a slunečný počasí. Průměrná teplota v Nassau se pohybuje mezi 24°C až 30°C. Nejteplejší období jsou letní měsíce červenec a srpen, kdy se teplota může vyšplhat až na 32°C. Nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy se teplota pohybuje okolo 20°C.

V Nassau jsou během roku rozdíly v dešťových srážkách. Nejvíce srážek spadne během letních měsíců v období od června do října, kdy jsou průměrné srážky 150–200 mm. Zimní měsíce jsou sušší, s průměrem srážek okolo 50–60 mm za měsíc.

Hurikánové sezóna trvá v Nassau od června do listopadu. Největší nebezpečí představují hurikány v období srpna a září, kdy se můžou tvořit nad oceánem. Přestože se hurikány často vyhýbají přímému zásahu Baham, v historii se zde několikrát zformovaly a způsobily velké škody.

Celkově se dá říci, že počasí v Nassau je pro turisty příjemné. Díky teplejším teplotám a slunečnému počasí můžete užít si krásné pláže, turistické atrakce v okolí, jako jsou například Blue Lagoon nebo historické muzea. Pokud budete cestovat do Baham Nassau, není třeba si přinášet těžké zimní oblečení, ale spíše lehčí letní oblečení a plavky. Ať už se vydáte do Baham Nassau v letních či zimních měsících, můžete se těšit na pohodovou dovolenou a mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Nassau (hlavní město)


1. Jak se dostat z letiště na Bahamách do centra města Nassau?
- Z letiště se lze do centra města dostat taxíkem, který je k dispozici před terminálem. Také je možné využít přímo na letišti dostupné autobusové linky, které jezdí do centra města.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Nassau?
- Mezi nejlepší pláže v Nassau patří Cabbage Beach, Cable Beach a Paradise Island Beach. Tyto pláže nabízejí bílý písek, tyrkysové vody a různé vodní aktivity.

3. Co navštívit v Nassau?
- V Nassau můžete navštívit Blue Lagoon Island, krásné zahradní prostory Bahamské botanické zahrady, skvělé muzeum Pirátů nebo prozkoumat historické centrum s jeho trhy a koloniálními budovami.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Nassau?
- Nassau nabízí širokou škálu restaurací s různými kuchyněmi. Mezi oblíbené patří Graycliff Restaurant, Fish Fry na Cable Beach, Poop Deck a Café Matisse.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Nassau?
- V Nassau je k dispozici různá ubytovací zařízení, včetně luxusních hotelů, letovisek, apartmánů a hostinců. Mezi populárními hotely patří Atlantis Paradise Island, Baha Mar a British Colonial Hilton.

6. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Nassau?
- Nejlepší doba na návštěvu Nassau je v období mezi prosincem a dubnem, kdy jsou teploty příjemné a pravděpodobnost deště je nižší. Léto a podzim mohou být deštivější, ale stále příjemné pro návštěvu.

7. Jaké jsou místní zvyky a tradice na Bahamách?
- Místní lidé na Bahamách jsou velmi přátelští a pohostinní. Doporučuje se respektovat místní kulturu a tradice, například nosit vhodné oblečení při návštěvě náboženských míst, vyhnout se konzumaci alkoholu na veřejných místech a respektovat místní obyvatele.

8. Je nutné mít vízum pro návštěvu Baham?
- Pokud jste občanem země, která nepatří mezi vízově povinné země pro Bahamy, můžete zůstat na ostrovech do 90 dní bez víza. Před cestou je však vždy vhodné zkontrolovat aktuální vízová pravidla.

9. Jaké jsou dopravní možnosti v Nassau?
- V Nassau je možné využít dopravy taxíkem, které jsou běžně k dispozici. Také je možné pronajmout si auto nebo využívat místní autobusovou dopravu.

10. Jaký je měnový systém na Bahamách?
- Na Bahamách se používá Bahamský dolar (BSD), ale přijímají se také americké dolary. Je vhodné mít hotovost, protože ne všechna místa přijímají platební karty.


Dovolená Bahamy Nassau (hlavní město)


Pokud plánujete exotickou dovolenou na Karibských ostrovech, pak byste neměli přehlédnout návštěvu Baham. A pokud hledáte pravé karibské dobrodružství s krásnými plážemi, teplým mořem a pozoruhodnou kulturou, pak je hlavní město Nassau na Bahamách právě tím správným cílem.

Nassau se nachází na ostrově New Providence, který je součástí Bahamského souostroví. Toto malebné město je jednou z nejživějších turistických destinací na Bahamách a nabízí vše, co si představíte od karibského ráje.

Pravděpodobně nejvíce známou atrakcí v Nassau je Paradise Island, která se nachází nedaleko od hlavního města a má název, který napovídá, jak skutečně krásný tento ostrov je. Paradise Island je domovem nedocenitelně krásného resortu Atlantis, který nabízí luxusní hotely, kasina, vodní parky a další atrakce. Pro milovníky historie a kultury tu také stojí za návštěvu Fort Fincastle a některé další historické stavby.

Nicméně, Nassau není jen o Paradise Island. Samotné město má svou vlastní lákavost. Procházka po historickém centru je skutečnou pochoutkou. Při procházce se ocitnete mezi úžasnou koloniální architekturou, ranči a úzkými uličkami. Zastavte se na trhu se suvenýry, kde si můžete koupit místní umění, rukotvoriny a další suvenýry jako připomínku vaší cesty.

Pokud jste milovníci pláže, nebudete zklamáni. Nassau má některé z nejnádhernějších pláží na světě. Mezi nejoblíbenější patří Cable Beach, která má jemný písek a průzračné modré vody. Pokud hledáte klidnější místo, můžete navštívit například pláž Junkanoo, která se nachází poblíž centra města.

Dále nemůžete opustit Bahamy, aniž byste ochutnali místní kuchyni. Bahamská kuchyně je bohatá na mořské plody, čerstvé ovoce a zeleninu. Vydejte se na tradiční plážovou strávnici a vyzkoušejte conch salad, který je nejrůznějšími druhy ryb, krevet a dalšími mořskými plody. Nezapomeňte také vyzkoušet místní specialitu zvanou "patty", což je zapečený listový salát, který obsahuje maso nebo zeleninu.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Bahamách, Nassau je nejlépe přístupným místem pro mezinárodní cestovatele. Můžete se sem dostat přímým letem z mnoha amerických měst, včetně Miami a Fort Lauderdale.

Nassau na Bahamách je tedy ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte karibský ráj, který nabízí jak exotickou plážovou atmosféru, tak i jedinečnou kulturu a zážitky. Před rezervací svého dalšího dobrodružství si nezapomeňte vyzkoušet Nassau na Bahamách.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky