Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Mayaguana

Ubytování Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou krásným místem, kam by měl každý alespoň jednou v životě zavítat. Mezi nejoblíbenější ostrovy patří bezpochyby Mayaguana, který se pyšní nádhernými plážemi, krásnou přírodou a pohostinnými obyvateli. Pokud hledáte ubytování na své cestě, rozhodně neváhejte sáhnout právě po ubytování na této nádherné malé ostrově.

Mayaguana leží v srdci Karibiku a je na něm k vidění spousta krásných míst. Pokud sem zavítáte, určitě si nenechte ujít návštěvu chráněného přírodního parku, kde můžete vidět mnoho vodních ptáků a podívat se na nádherné vodopády. Pro milovníky pláží jsou pak ideální místa jako Pirate's Well nebo Betsy Bay.

Když už jsme u ubytování, na Mayaguaně najdete opravdu velké množství hotelů, resortů i apartmánů, které vám nabídnou vše, co na dovolené potřebujete. Pokud hledáte ubytování s výhledem na krásný oceán a nekonečnou pláž, určitě byste měli zvážit pobyt v hotelu Bohemian Rhapsody, který nabízí luxusní ubytování a řadu aktivit, jako jsou vodní sporty nebo masáže na pláži.

Dalším skvělým ubytováním na ostrově Mayaguana je resort Banana Bay. Na vás tady budou čekat opravdu skvělé podmínky a mnoho zábavy. Kromě toho tady najdete krásnou privátní pláž a můžete si tak užít dovolenou naplno, aniž byste museli být obklopeni ostatními turisty.

Pokud hledáte ubytování, které bude vhodné pro rodiny s dětmi, určitě byste měli zamířit do hotelu Coco Plum. Zde vás bude čekat nejen krásný bazén, ale i velké dětské hřiště, kde se vaše ratolesti určitě nebudou nudit.

Výběr ubytování na ostrově Mayaguana je opravdu velký a najdou se zde možnosti pro každého. Ať už hledáte ubytování na luxusní dovolenou nebo jen malý apartmán pro několik nocí, tady určitě najdete to správné. Stačí si vybrat a užít si nádherné počasí, krásné pláže a nekonečné moře.


Dovolená Bahamy Mayaguana


Dovolená na Bahamách je snem mnoha lidí, a Mayaguana je jedním z nejkrásnějších ostrovů, které můžete navštívit. Leží asi 560 km jihozápadně od hlavního města, Nassau, a nabízí spoustu přírodní krásy, aktivit a zábavy.

Mayaguana má mnoho bílých písečných pláží a modré a zelené průzračné vody, které nabízejí rozmanité možnosti vodních sportů jako je potápění, šnorchlování, rybaření a surfování. Můžete se nechat unášet od vln a relaxovat na pláži s koktejlem v ruce nebo se otestovat svůj adrenalinový limit a vyzkoušet si nějaké vodní atrakce.

Dále můžete vyrazit na ostrovskou cestu a prozkoumat mnoho přírodních krás, jako jsou vodopády, přírodní lázně a tajemné jeskyně. Můžete také navštívit Stará vesnická místa, kde najdete historické památky, jako jsou ruiny starého fortu, staré kostely a jiné architektonické skvosty, které tvoří součást bohaté historie Baham.

Pro ty, kteří milují přírodu, nabízí Mayaguana mnoho krásných parků a rezervací, kde můžete pozorovat neuvěřitelné druhy ptáků, ryb a želv. V těchto parkách můžete také vyrazit na turistické stezky, kde si můžete připomenout krásu pralesa a zároveň si užít procházku přírodou.

A ještě jedna věc: Mayaguanská kuchyně je jeden z nejlepších pokladů, které vám tento ostrov může nabídnout. Můžete ochutnat neuvěřitelně chutné pokrmy, jako je ryba, krevety, ovoce moře a další delikatesy. Místo doporučuje také jednu z nejoblíbenějších pochoutek – opečený chléb plněný čerstvými mořskými plody.

Když už mluvíme o Bahamách, měli byste vědět, že na návštěvu ostrova je nejlepší jít v zimě, protože v létě je více deštivých dní. Letovisko je ideálním místem pro plážové dovolené, rodinné výlety či novomanželé.

Dovolená na Bahamách Mayaguana není jen další dovolená, ale zážitek, který vám bude ještě dlouho v paměti. Každý, kdo byl na tomto ostrově, se do něj zamiluje a touží se sem vrátit. Takže na co ještě čekáte? Vyrazte do této oázy klidu a nenechte si ujít tenhle kousek nevšednosti!


Letenka Bahamy Mayaguana


Pokud hledáte opravdu exkluzivní a téměř nedotčený kousek Karibiku, pak byste měli zvážit návštěvu Mayaguany na Bahamách. Tento ostrov se nachází na jihovýchodě Baham a toto místo má možná nejsoukromější a nejkrásnější pláže, které můžete na Bahamách najít. Problémem ovšem může být, jak se sem dostat.

Nejrychlejší cesta na ostrov Mayaguana je letadlem. Mayaguana má malé letiště - Mayaguana Airport (MYG), které je využíváno místními a turisty. Hlavní leteckou společností, která létá na Mayaguanu je Bahamasair, se sídlem na západním pobřeží Baham. Odlétá z Nassau, hlavního města a největšího města Baham a z dalších menších ostrovů, jako je Long Island a Acklins.

Let trvá zhruba 50 minut a lety jsou obvykle dostupné pouze několikrát týdně. Nicméně, i když je tato trasa relativně neobvyklá a letenky na ni nemusí být vždy snadno dostupné, let na Mayaguanu stojí za úsilí a čekání.

Když se dostanete na ostrov, určitě se vám bude chtít vydat na prohlídku, abyste si mohli vychutnat krásy ostrova. Celkem je na ostrově asi 280 obyvatel, což znamená, že mnoho míst zde zůstává nedotčeno a působí velmi autentickým dojmem.

Mezi ty nejbližší atrakce můžeme zařadit pláže Sandy Point a Pirate's Well, spolu s úžasným skalnatým pobřežím, přičemž celý ostrov je pokryt křišťálově čistými vodami.

Pak tu je také ruiny Lighthouse Point, bývalého majáku, který stojí na okraji útesy a nabízí úžasný výhled na moře, a také staré zemědělské hřbitovy, které zůstaly na ostrově od 19. století.

Kromě prohlídky ostrova určitě stojí za to odpočinout si na Mayaguaně na pláži, prozkoumat okolní vody, ať už na kajaku nebo při šnorchlování v místních korálových útesech. Navštívte také některou z místních restaurací a vychutnejte si čerstvé ryby a plody moře.

Mayaguana je zkrátka spojení krás a klidu a samozřejmě také jedinečného pocitu, že ještě stále existuje takové místo. Pokud hledáte méně turisticky vytížené a odlehlé místo, které stojí za náročný let, pak je Mayaguana pro vás tou správnou volbou. Navíc je to příležitost ochutnat místní kuchyni a setkat se s největším bohatstvím Baham - jejich pohostinností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Mayaguana


1. Jak se dostat na ostrov Mayaguana na Bahamách?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Mayaguana, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z hlavních ostrovů Baham, jako je Nassau nebo Freeport, do letiště na Mayaguaně.

2. Kolik trvá let z Nassau na Mayaguanu?
Odpověď: Let z Nassau na ostrov Mayaguana obvykle trvá přibližně hodinu a 15 minut.

3. Co mohu vidět a dělat na ostrově Mayaguana?
Odpověď: Na ostrově Mayaguana si můžete užít nádherné pláže, jako je North Beach nebo Abrahams Bay Beach. Můžete si také vychutnat šnorchlování nebo potápění v krásných korálových útesech, které obklopují ostrov. Další populární aktivitou je rybaření a objevování netknuté přírody na ostrově.

4. Jsou na Mayaguaně hotely nebo ubytování?
Odpověď: Na ostrově Mayaguana je omezený počet hotelů a ubytování. Je zde také možnost pronajmout si privátní domy nebo apartmány pro svůj pobyt.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Mayaguany?
Odpověď: Nejlepším obdobím pro návštěvu Mayaguany je obvykle mezi listopadem a dubnem, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. Během tohoto období se minimalizuje riziko hurikánů a obvykle je méně turistů na ostrově.

6. Je možné cestovat lodí na Mayaguanu?
Odpověď: Ano, je možné cestovat na Mayaguanu lodí. Existují některé trajektové služby, které spojují Mayaguanu s okolními ostrovy Baham, jako je Nassau nebo Inagua.

7. Existuje na Mayaguaně veřejná doprava?
Odpověď: Na Mayaguaně není k dispozici veřejná doprava. Nejběžnějším způsobem pohybu na ostrově je pronájem auta nebo skútru.

8. Jaká je místní kuchyně na Mayaguaně?
Odpověď: Místní kuchyně na Mayaguaně je převážně založena na mořských plodech a čerstvých produktech. Můžete ochutnat speciality, jako je čerstvá ryba, mořské plody, koláče z plátanu, omáčky z běloby nebo omáčky z citrusových plodů.

9. Jaké jsou nejlepší pláže na Mayaguaně?
Odpověď: Mayaguana je známá svými nádhernými plážemi. Mezi nejlepší pláže na ostrově patří North Beach, která je nejdelší pláží na Bahamách, a Abrahams Bay Beach, která nabízí dokonalý klid a krásný výhled na oceán.

10. Jaké jsou možnosti aktivit a výletů na Mayaguaně?
Odpověď: Na Mayaguaně si můžete užít šnorchlování, potápění, rybaření, procházky po plážích, objevování přírodních parků a rezervací, vodní sporty, jako je kajak nebo jízda na paddleboardu, a také sledování volně žijící fauny a flory.


Počasí Bahamy Mayaguana


Mayaguana je jednou z nejvzdálenějších ostrovů na Bahamách, nacházející se na jihovýchodě této karibské země. Pokud hledáte klid a pohodu, je tato malá zelená oáza ideální destinací pro vaši dovolenou. Navzdory svému odlehlému umístění však Mayaguana nabízí také nádherné slunce, azurově modrou vodu a úchvatné pláže, ze kterých si vychutnáte skvělý výhled na okolní ostrovy.

Počasí na Mayaguaně je celkově velmi příjemné a teplé po celý rok, což z ní činí ideální destinaci v podstatě kdykoliv. Průměrná teplota vzduchu se během roku pohybuje od 21 do 32 stupňů Celsia, s nejvyššími teplotami v období od června do října a nejnižšími v období od prosince do únoru. Vody okolo Mayaguany jsou také velmi teplé a v létě se jejich teplota zvyšuje až na 30 stupňů Celsia.

Deštivá období na Bahamách jsou obecně hodně silná a většinou se vyskytují během letního období, kdy dochází k občasným bouřím a hurikánům. Je důležité mít na paměti, že hurikány mohou v této části světa velmi rychle vzniknout a stávat se velice nebezpečnými pro obyvatele a turisty. Proto je důležité dbát na včasné a úplné informování o aktuální situaci a na následné preventivní opatření.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Mayaguany, doporučujeme vám se vybavit vhodným oblečením, které zahrnuje lehké a prodyšné látky, plavky, opalovací krém, klobouky a sluneční brýle. Pamatujte také na to, že Bahamy jsou destinací s velmi silným sluncem, a proto je nutné dodržovat zásady správné ochrany před UV zářením, zejména pokud trávíte nějaký čas na plážích nebo jiných otevřených prostranstvích.

Mayaguana není pouze velmi nádhernou destinací, ale také znamená výhodnou pozici pro rybolov nebo potápění. Díky svým korálovým útesům a nádherným plážím dokáže návrat na tento malý a klidný ostrov být pro každého turistu nezapomenutelným zážitkem. Vychutnejte si tu tento kousek ráje na zemi, kde si odpočinete a odhodíte všechny starosti, a můžete si tak užít své dovolené naplno.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky