Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Crooked Island a Long Cay

Dovolená Bahamy Crooked Island a Long Cay


Cestování je pro mnoho lidí nejen způsobem, jak uniknout každodenním starostem, ale také jedinečnou příležitostí objevovat nová místa a kultury. Pokud hledáte tropický ráj s neuvěřitelnými plážemi a přátelskou atmosférou, neměli byste přehlédnout ostrovy Crooked Island a Long Cay na Bahamách. Tyto neznámé klenoty Karibiku nabízejí návštěvníkům relaxaci a odpočinek, a to v kombinaci s dobrodružstvím a objevováním krásnosti přírody.

Crooked Island leží v jižní části Baham a je přístupný pouze trajektem nebo letadlem. Přestože je toto místo méně známé než jiné oblíbené turistické destinace Karibiku, stále nabízí fantastické pláže, jemný písek a křišťálově čistou vodu. Ostrov je také domovem úchvatných korálových útesů, které jsou rájem pro potápěče a šnorchlování.

Crooked Island je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout davům turistů a prožít klidnou a nenarušenou atmosféru karibského ostrova. Můžete si pronajmout chatu na pláži a být tak kousek od nejúžasnějších výhledů na oceán. Příjemní místní obyvatelé vám pomohou s půjčením kajaku nebo vám ukáží nejlepší místa pro rybaření. Užijte si poklidnou procházku po pláži a obdivujte západy slunce, které sytě zbarví oblohu.

Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydat na výlet na blízký ostrov Long Cay. Ten je známý svými nádhernými jeskyněmi, které lze prozkoumat s průvodcem. Vstoupíte do fascinujícího podmořského světa, kde můžete vidět širokou škálu exotických ryb a korálů. Long Cay je také oblíbeným místem pro surfery díky svým vlnám.

Po fyzicky náročném dni na plážích nebo v jeskyních si můžete dopřát chvíli odpočinku v jednom z místních restauracích. Vychutnejte si čerstvý mořský plod zlátanými slunečními paprsky na terase s výhledem na oceán. Crooked Island a Long Cay nabízejí autentické kulinářské zážitky a místní speciality, které si jistě zamilujete.

Dovolená na ostrovech Crooked Island a Long Cay vám poskytne nezapomenutelné zážitky a příležitost poznat méně turisticky známé části Baham. Budete mít možnost objevovat místní kulturu, pozorovat zvířata a relaxovat na úchvatných plážích. Bezprostřední přístup k neomezeným přírodním krásám a možnost přátelského setkání s místními obyvateli udělá z vaší dovolené jedinečný zážitek. Takže, zanechte všechno za sebou a vydejte se na Crooked Island a Long Cay, abyste zažili dovolenou snů na Bahamách.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island a Long Cay


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Baham, konkrétně Crooked Island a Long Cay, mohou být:

Dotaz 1: Jak se dostanu na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Crooked Island a Long Cay, je letecky. Existují pravidelné letecké spoje z hlavního města Baham Nassau a i z jiných ostrovů v Bahamách.

Dotaz 2: Kolik trvá let na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Let na Crooked Island a Long Cay závisí na vaší polohě a zda máte přestupy. V případě, že letíte přímo z Nassau, let trvá přibližně 1 hodinu.

Dotaz 3: Jaké aktivity můžu na Crooked Island a Long Cay podniknout?

Odpověď: Na Crooked Island a Long Cay můžete podniknout různé aktivity, včetně potápění, šnorchlování, rybaření, jízdy na kajaku, procházek po pláži a pozorování volně žijících živočichů.

Dotaz 4: Kde se dá ubytovat na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Na Crooked Island a Long Cay se nachází několik menších hotelů, penzionů a chalup k pronájmu. Doporučuje se však rezervovat ubytování předem, protože nabídka je omezená.

Dotaz 5: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Crooked Island a Long Cay je v období od prosince do dubna, kdy je tam suché a slunečné počasí. V této době je také menší riziko hurikánů.

Dotaz 6: Jaké jsou hlavní atrakce na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Mezi hlavní atrakce na Crooked Island a Long Cay patří návštěva přírodní rezervace Bird Rock, prozkoumávání skrytých pláží a krásného korálového útesu, a relaxace na místních plážích.

Dotaz 7: Existuje na Crooked Island a Long Cay veřejná doprava?

Odpověď: Veřejná doprava na Crooked Island a Long Cay je omezená. Doporučuje se pronajmout si auto, které se dá využít pro cestování po ostrově.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Baham, konkrétně Crooked Island a Long Cay. Samozřejmě se může jednat o individuální případy, a proto je vhodné se před cestou informovat o aktuální situaci a podmínkách na daných ostrovech.


Letenka Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou známé svou tropickou krásou a nádhernými plážemi, které přitahují turisty z celého světa. Mezi oblíbené destinace na Bahamách patří také ostrovy Crooked Island a Long Cay.

Ostrov Crooked Island se nachází v jižní části Baham a je proslulý svými úchvatnými korálovými útesy a nekonečnými plážemi. Ostrov je ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování, protože zde lze obdivovat pestrou paletu korálových druhů a dalších mořských živočichů. Kromě toho, na Crooked Island se nacházejí také nádherné jeskyně a skalnaté útesy, které lákají dobrodružné turisty.

Další ostrov, Long Cay, je jménem napovídající význam mysu, který se na něm nachází. Stejně jako ostrov Crooked Island, i na Long Cay lze najít neuvěřitelně krásné pláže a přírodní rezervace. Ostrov je však známý ještě jednou zajímavostí - starým majákem, která slouží jako turistická atrakce. Výtah na vrchol majáku nabízí panoramatický výhled na okolní ostrovy a nekonečné moře.

Na obou těchto ostrovech se nachází také malé obce, kde místní obyvatelé srdečně přivítají návštěvníky. Pro turisty je možné se ubytovat v jednom z místních hotelů nebo pronajmout si soukromou chatu, aby si co nejvíc užili atmosféru ostrovů. Lidé zde jsou přátelští a rádi se podělí o své tradiční zvyky a kulturu s návštěvníky.

Pro ty, kteří by chtěli zažít něco více než jen lenošení na pláži, je možné na obou ostrovech se věnovat různorodým aktivitám. K dispozici jsou například rybářské vyhlídky, výlety na přírodními stezkami nebo procházky po malebných rybářských vesnicích. Zároveň je to také perfektní místo pro milovníky surfingu či kajakování.

Při plánování vaší cesty na Ba­hamy určitě nechte místo i na ostrovy Crooked Island a Long Cay. Nejenže zdejší příroda a pláže jsou dech beroucí, ale také se můžete ponořit do místní kultury a zažít unikátní dobrodružství. Bahamy jsou skutečným rájem na Zemi a ostrovy Crooked Island a Long Cay jej jenom umocňují.


Ubytování Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou posledním místem, na kterém byste chtěli přemýšlet o ubytování. Většina turistů se přichází na Bahamy pouze příjemně pobavit a být v plné pohodě. Pokud však zvažujete navštívit Bahamy Crooked Island a Long Cay nebo alespoň zde utratit nějaký čas, může být vaše volba ubytování trochu složitější.

Crooked Island je malý a neobydlený korálový ostrov, přesto je známý kvůli svým dlouhým plážím a nádherným výhledům. Základní ubytování poskytuje Crooked Island Lodge. Nachází se na krásné malé pláži a nabízí několik malých bungalovů. Ty jsou vybaveny všemi nezbytnostmi pro vás a vaši rodinu, včetně klimatizace a televize.

Další možností na Crooked Island je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou velmi pohodlné a většinou se nacházejí v blízkosti pláže nebo dokonce přímo na pláži. Tyto pronájmy jsou ideální pro skupiny nebo velké rodiny, protože některé domy nabízejí až 6 ložnic.

Long Cay je menší ostrov poblíž Crooked Island, ale nabízí stejné krásné výhledy a pláže. Zatímco ubytování na Long Cay je omezené, turisté zde mohou najít pohodlné a skvěle vybavené chaty. Tyto chatek podobají bungalovům v Crooked Island Lodge, ale je možné si pronajmout celý dům, což se může hodit pro větší skupiny.

Další možností na Long Cay je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou vybavené moderním vybavením a nacházejí se v těsné blízkosti pláže. Tyto domy jsou ideální pro větší rodiny nebo skupiny přátel, protože mohou ubytovat až 10 osob.

Celkově je ubytování na Bahamách Crooked Island a Long Cay jednoduché a pohodlné. Pokud hledáte relaxaci a klid, bude tato místa ideální pro vás. Bez ohledu na to, zda si zvolíte bungalovy, chaty nebo pronajaté domy, budete mít zaručený krásný pobyt a mnoho nezapomenutelných zážitků.


Počasí Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou nádherným rájem s bělostnými plážemi, tyrkysovým mořem a překrásnými ostrovy. Crooked Island a Long Cay jsou dvěma z těchto ostrovů, které stojí za návštěvu. Tyto ostrovy jsou pro své krásné pláže a malebné scenérie velmi oblíbené turisty.

Crooked Island se nachází na jihozápadě Baham a je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou. Ostrov představuje ideální destinaci pro ty turisty, kteří se chtějí vyhnout turistickým davům. Na ostrově se vyskytuje spousta zajímavých turistických atrakcí, jako jsou pláně a písčité duny. Tyto zajímavé místa jsou velmi oblíbení turisty, kteří se chtějí nejen opalovat, ale také prozkoumat okolní krajinu.

Long Cay je druhým ostrovem, který stojí za návštěvu. Ostrov se nachází v severovýchodním Bahamách a je jednou z nejlepších turistických destinací. Long Cay disponuje bílými písečnými plážemi, které jsou ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si slunce. Ostrov je vhodný pro různé typy turistů – od rodin s dětmi až po páry, kteří hledají romantickou atmosféru. Všechny tyto turisty zajisté nadchne klid a mír, který tento ostrov nabízí.

Co se týče počasí na těchto ostrovech, panuje zde tropické klima, které se liší podle ročního období. Nejlepší čas na návštěvu Baham a těchto dvou ostrovů je v období od listopadu do května. V těchto měsících panuje příjemné počasí, které umožňuje plánovat turistické aktivity a užít si krásné pláže. V období od června do října se na ostrovech vyskytují větší srážky a časté bouřky. Tyto bouřky jsou zpravidla krátké a intenzivní, ale mohou ovlivnit turistické plány.

V každém případě je návštěva ostrovů Crooked Island a Long Cay nezapomenutelným zážitkem. Krásné bílé pláže, jasně modré moře a klid, který zde panuje, představují ideální prostředí pro relaxaci a zkrácení si dlouhých víkendů. Pokud toužíte po exotické dovolené, pak vám ostrovy Crooked Island a Long Cay nabízejí vše, co k tomu patří. Stačí jen zabalit si plavky a vyrazit do nekonečného Karibiku.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky