Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Crooked Island

Letenka Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svou krásnou přírodou, idylickými plážemi a tyrkysovými vodami. Jedním z těchto skrytých rájů je Crooked Island. Pokud hledáte exotickou dovolenou s nedotčenou přírodou, pokračujte ve čtení, protože letenka na Crooked Island je ideální volba.

Crooked Island je souostroví vzniklé podél východního pobřeží Baham. Nachází se v Atlantském oceánu a je jižním sousedem známější Long Island. Díky své izolované poloze si zachovalo svůj přírodní půvab a je ideálním cílem pro milovníky přírody a klidného odpočinku.

Jednou z největších výhod letenky na Crooked Island je to, že se sem těžko dostanete jinak. Málo turistů zde znamená, že pláže jsou téměř prázdné, a tedy více soukromí a intimity pro ty, kteří hledají klid. Kromě toho je Crooked Island přírodním rájem, který stojí za to objevit.

Přestože se obyvatelé ostrova zabývají především rybolovem a zemědělstvím, turismus je pomalu rozvíjejícím se průmyslem. Mezi hlavní atrakce patří lov ryb, potápění se šnorchlováním v korálových útesech a prozkoumávání jedinečné flóry a fauny ostrova.

Crooked Island je také domovem mnoha druhů ptáků, mezi které patří pelikáni, rackové, kolpíci a mnoho dalších. Pokud jste milovníkem ornitologie, rozhodně si zde musíte prohlédnout některou z oblastí chráněných přírodních rezervací. Uvidíte zde neuvěřitelnou rozmanitost druhů, která je unikátní pro tento region.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, nabízí Crooked Island také různé zajímavosti. Historická třináctimetrová věž Acklinsškého majáku pochází z roku 1889 a je dobře dochovaná. Dále tu najdete také rozvaliny historického podzemního železničního systému, který sloužil k přepravě soli z rybníků na břeh, kde lodě čekaly na naložení.

Při plánování letenky na Crooked Island je důležité mít na paměti, že neexistuje příliš mnoho možností ubytování. V současné době jsou k dispozici pouze malé penziony a pár vil. Proto je vhodné rezervovat ubytování dopředu. Některé z těchto zařízení nabízí i vyhlídkové lávky, odkud můžete obdivovat úchvatné výhledy na oceán.

Vzhledem k izolované poloze je nejjednodušší způsob, jak se na Crooked Island dostat letecky. Existují pravidelné spoje komerčních letadel z Nassau a také z několika dalších ostrovů v Bahamách. Další možností je pronájem soukromého letadla nebo člunu, pokud se cítíte dobrodružněji.

Crooked Island je skutečná perla v Karibiku, která čeká na objevení. Pokud hledáte klidné a nedotčené prostředí, krásné pláže a nezapomenutelné zážitky s přírodou, je letenka na Crooked Island tou správnou volbou pro vás.


Dovolená Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou proslulé svými krásnými plážemi, tyrkysovým mořem a relaxační atmosférou. Jedním z méně známých, ale zato o to malebnějších míst jsou ostrovy Crooked Island. Tato skupina ostrovů se nachází ve východní části Baham a představuje skvělou destinaci pro ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Crooked Island je jedním z největších a zároveň nejmenších ostrovů v celé Bahamské skupině. Je to skutečný ráj pro milovníky přírody a odlehlých pláží. Na rozdíl od rušných turistických center na jiných ostrovech se zde můžete těšit na klidné a nedotčené prostředí.

Přírodní krása ostrova je prostě ohromující. Ostrov je obklopen korálovými útesy, které lákají potápěče z celého světa. Průzračné vody a bohatý podmořský život nabízí nezapomenutelné zážitky. Pokud nejste zkušeným potápěčem, můžete si jen tak plavat a šnorchlovat v úžasném podmořském světě plném tropických ryb a barevných korálů.

Na Crooked Island se také nachází několik národních parků a chráněných oblastí, které lákají milovníky přírody. Můžete se projít po krátké stezce a pozorovat místní flóru a faunu nebo si prozkoumat jedinečná ekosystémy ostrova.

Pro ty, kteří se zajímají o historii, je tu také několik zajímavých míst k vidění. Starobylé osady a ruiny bývalých plantáží vám poskytnou pohled do minulosti ostrova. Můžete se projít po úzkých uličkách a objevovat historické budovy a památky.

Co se týče ubytování, na ostrově najdete několik menších hotelů a ubytování v soukromých letoviscích. Většina z těchto zařízení nabízí relaxační atmosféru a luxusní pohodlí. Můžete si užívat palmové stíny, bazény a soukromé pláže. Pokud vám více vyhovuje nezávislost, můžete si pronajmout malý rodinný domek nebo apartmán.

Na Crooked Island existuje také několik místních restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a místní kuchyni. Pokrmy jsou zpravidla připravovány z čerstvých surovin, které jsou loveny přímo z okolního moře.

Dovolená na ostrově Crooked Island je nejpříjemnější v období od prosince do března, kdy je počasí nejstabilnější a teploty kolem 25 °C. Klidné pláže a malý počet turistů vám dávají pocit, že jste na soukromém ráji.

Pokud hledáte klidnou a nedotčenou destinaci, kde si můžete odpočinout od ruchu a shonu, pak je Crooked Island na Bahamách ideální volbou pro vás. Přírodní krása a klidné prostředí vás zcela uchvátí a poskytnou vám nezapomenutelné zážitky. Nečekejte a objevte tento skrytý klenot Baham ještě dnes!


Počasí Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svým krásným tropickým počasím a idylickými plážemi, které jsou snem každého cestovatele. Jedním z objevných míst na Bahamách je ostrov Crooked Island, který nabízí jedinečnou kombinaci krásného počasí a nádherné přírody.

Crooked Island je jedním z nejjižnějších ostrovů Baham a nachází se vzhledem k své poloze v Karibském moři, které je známé svou teplou vodou a slunečným počasím. Právě díky těmto přírodním podmínkám je ostrov ideálním místem pro milovníky vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování nebo plavání.

Crooked Island má tropické klima s teplými teplotami po celý rok. Nejteplejším obdobím je léto, které zde trvá od června do září. Průměrné teploty se v této době pohybují kolem 30°C a voda dosahuje teplot až kolem 28°C. V zimě, která trvá od prosince do února, teploty klesají na příjemných 20-25°C. I v této době je možné si užít slunečné počasí a relaxovat na pláži.

Jako ostrov v Karibském moři je Crooked Island také vystaven hurikánům, které jsou obvykle nejčastější v období od června do listopadu. Přestože jsou hurikány nebezpečné přírodní jevy, místní obyvatelé jsou na ně připraveni a mají zavedené preventivní opatření, aby minimalizovali poškození.

Většina návštěvníků Crooked Island se sem přijede podívat právě kvůli nádherné přírodě. Ostrov nabízí krásné pláže s jemným pískem a průzračnou vodou, která je ideální pro koupání a šnorchlování. Nedaleko ostrova se také nachází fascinující korálový útes, který je domovem pestrobarevných tropických ryb a dalšího mořského života.

Pro milovníky dobrodružství je na Crooked Island také možnost výletu do zalesněného vnitrozemí, kde lze objevit exotickou flóru a faunu. Ostrov je bohatý na mangrovníky, palmové háje a další tropické rostliny. Nechybí ani množství ptáků a dalších živočichů, které jsou unikátní pro tuto oblast.

Čas strávený na Crooked Island je skutečným únikem do ráje s nádherným počasím a okouzlující přírodou. Bez ohledu na to, zda jste dovolenou trávíte na pláži nebo prozkoumáváte ostrov, budete zde mít po celou dobu pocit, že jste v jednom z nejkrásnějších míst na světě. A určitě se sem budete chtít vrátit znovu a znovu.


Ubytování Bahamy Crooked Island


Crooked Island je jednou z mnoha ostrovů, které tvoří souostroví Bahamy. Má malý počet obyvatel a je známý svou nedotčenou přírodou, křišťálově čistými plážemi a přátelskou atmosférou. Pokud máte v plánu navštívit tento krásný ostrov, budete potřebovat vhodné ubytování.

I když je Crooked Island poměrně malý, existuje několik možností, jak si zde najít dobré ubytování. Většina možností nabízí pronájem soukromých vil a apartmánů, které jsou ideální pro páry, rodiny nebo skupiny přátel. Tyto ubytovací zařízení poskytují vše, co potřebujete k pohodlnému pobytu, od plně vybavené kuchyně až po pohodlná lůžka a moderní sociální zařízení. Mnoho vil a apartmánů má také krásný výhled na moře a přístup k soukromým plážím.

Pokud preferujete více tradiční formy ubytování, na Crooked Island najdete také několik menších hotelů a penzionů. Tyto zařízení nabízejí pohodlné pokoje s veškerým potřebným vybavením a často mají i vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality. Tyto hotely a penziony často nabízejí také služby průvodce, které vám pomohou objevit okolní přírodní krásy a aktivní zážitky, jako je potápění, rybaření nebo pěší turistika.

Je také možné se rozhodnout pro kempování. Crooked Island nabízí několik kempů, které poskytují základní vybavení, jako jsou toalety a sprchy. Kempování je skvělý způsob, jak získat autentický přírodní zážitek na Bahamách za přijatelnou cenu. Bohatá příroda a nejkrásnější pláže jsou na dosah ruky a můžete se probudit každé ráno přímo uprostřed přírody.

Nemůžete se dočkat, až prozkoumáte všechny nádherné pláže, které Crooked Island nabízí? Rádi budeme pomáhat při hledání perfektního ubytování pro váš pobyt na tomto krásném bahamském ostrově. S jeho nedotčenou přírodou a krásnými plážemi má Crooked Island hodně nabídnout milovníkům přírody a dobrodružství.

Buďte připraveni na naprosté uvolnění a plavbu do ráje, pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na Crooked Island. Bude to zážitek, který si budete pamatovat na celý život!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island


1. Jak se dostat na Crooked Island?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Crooked Island, je letecky z Nassau nebo mezinárodním letiště v Providenciales na Turks a Caicos. Existuje také trajektové spojení ze San Salvador.

2. Kde se dá ubytovat na Crooked Island?
Odpověď: Na Crooked Island najdete několik malých hotelů, penzionů a vil. Můžete také pronajmout soukromý byt nebo dům.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Crooked Island?
Odpověď: Hlavní atrakce na Crooked Island jsou krásné pláže, šnorchlování a potápění v korálových útesech, rybaření a návštěva historických památek, jako je například Fort George.

4. Existují na Crooked Island restaurace a obchody?
Odpověď: Ano, na Crooked Island najdete několik restaurací a malých obchodů. Nicméně, doporučuje se si s sebou přinést zásoby potravin.

5. Jaké jsou počasí a nejlepší doba k návštěvě Crooked Island?
Odpověď: Počasí na Crooked Island je tropické s teplotami kolem 25-30°C. Nejlepší čas pro návštěvu je od listopadu do května, kdy jsou nižší teploty a menší šance na hurikány.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky