Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)

Dovolená Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Austrálie je známá svými nádhernými přírodními scenériemi a fascinujícími ostrovy. Jedním z takových ostrovů je Rottnest Island, který se nachází přibližně 19 km severozápadně od města Perth v Západní Austrálii. Rottnest Island je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa díky svému unikátnímu ekosystému, krásným plážím a fascinující historii.

Tento ostrov je známý především díky svému ohromnému bohatství flóry a fauny. Na Rottnest Island najdete mnoho druhů rostlin a zvířat, které nejsou jinde v Austrálii běžné. Vrchol turistických atrakcí tohoto místa je jednoznačně přítomnost quokka, jednoho z nejslavnějších australských živočichů. Quokka je malý savčí druh, který je velmi přátelský a není příliš plachý vůči lidem. Jejich fotografování je mezi turisty velmi populární a představuje nezapomenutelnou vzpomínku na Rottnest Island.

Dalším lákadlem je určitě nádherné pobřeží ostrova. Rottnest Island je obklopen tyrkysově modrým Indickým oceánem, který se táhne kolem jeho břehů. Pláže jsou tu nepopsatelně krásné - bílý písek, teplá voda a tropické rostliny tvoří jedinečnou kombinaci pro relaxaci a odpočinek. Ostrov nabízí mnoho možností pro vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění, surfování a rybaření. Každý návštěvník si zde najde to své, aby se mohl ponořit do krásy přírody a vodních radovánek.

Kromě přírodní krásy můžete na Rottnest Island navštívit také historická místa, která osvětlují kulturní a etnické dědictví ostrova. Na ostrově se nachází několik starých pevností, které sloužily k obraně před nepřáteli v minulých stoletích. Tyto pevnosti poskytují návštěvníkům nejen nádherný výhled na okolní krajinu, ale také možnost naučit se něco o historii ostrova a životě zdejších lidí.

Rottnest Island je snadno dostupný z Perthu pomocí trajektu nebo letadla. Na ostrově najdete také různé typy ubytování - od luxusních hotelů až po jednoduché kempování. Ostrov je chráněným národním parkem, takže je důležité respektovat přírodní prostředí a dodržovat pokyny a zákazy.

Pokud hledáte dovolenou plnou krásných pláží, unikátní flóry a fauny a bohaté historie, Rottnest Island je pro vás tou pravou volbou. Prozkoumejte toto nádherné místo, objevujte jeho tajemství a vychutnávejte krásy australského pobřeží.


Ubytování Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Rottnest Island, nacházející se v Západní Austrálii, je malý a malebný ostrov, který má co nabídnout návštěvníkům, kteří hledají klid a odpočinek. Je známý svou krásnou krajinou, modrými vodami Indického oceánu a unikátním endemickým druhem zvaným klokan quokka.

Jedním z hlavních aspektů návštěvnosti Rottnest Island je možnost ubytování na ostrově. Nabízí širokou škálu možností od prémiových hotelů a ubytování ve vilech po tradiční kempování. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preferovaný způsob ubytování zde najdete něco, co vás zaujme.

Pokud upřednostňujete luxus a komfort, jsou zde různé hotely, které nabízejí prvotřídní ubytování. Můžete si užít moderní pokoje s výhledem na oceán, wellness centra, bazény a restaurace. Výhodou ubytování v hotelu je také možnost využití jejich služeb, jako je organizování výletů po ostrově, pronájem jízdních kol nebo vodních aktivit.

Pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost, jsou k dispozici také vily a apartmány. Tyto ubytovací možnosti nabízejí vlastní kuchyňku a obývací prostor, který je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Některé vily mají vlastní grilovací zóny, kde si můžete vychutnat večeři s výhledem na moře. Tyto ubytování jsou také vhodné pro dlouhodobé pobyty.

Pokud jste cestovatelé s omezeným rozpočtem nebo prostě milovníci přírody a dobrodružství, není problém. Rottnest Island nabízí také kempování a karavany. Můžete si pronajmout místo a postavit si vlastní stan nebo přijet s vlastním karavanem. Kempování vám umožní odpočinout si v klidné atmosféře a blíže poznat krásy australské přírody. Jsou zde také společné facililty, jako jsou sprchy a toalety.

Je třeba zdůraznit, že rezervace ubytování na Rottnest Island je nezbytná, zejména během turisticky frekventovaných období. Je vhodné si rezervovat ubytování předem, abyste se vyhnuli zklamání.

Kromě ubytování nabízí Rottnest Island také řadu dalších aktivit a atrakcí. Počínaje průzkumem ostrova na kole, které je hlavním dopravním prostředkem, nadále pokračující vodními sporty, jako je potápění, rybaření nebo surfování až po prohlídku historických památek, jako je starý vězení. Nezapomeňte také na setkání s přátelskými quokkami, kteří jsou symbolem ostrova.

Ubytování na Rottnest Island je skvělou volbou pro ty, kteří hledají relaxaci a uniknou z davů. Bez ohledu na to, zda preferujete luxus nebo jednoduchost, zde najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám. S pestrými aktivitami a krásnou přírodou je Rottnest Island ideálním místem pro dovolenou v Austrálii.


Letenka Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Pokud hledáte exotickou destinaci s nádhernou přírodou a jedinečným živočišným světem, pak je Austrálie vždy skvělou volbou. Mezi mnoha fascinujícími místy, která tato země nabízí, najdete také malý ostrov nazvaný Rottnest Island, který se nachází přibližně 18 kilometrů západně od hlavního města Západní Austrálie – Perthu.

Rottnest Island je malý, ale kouzelný ostrov, který si získá vaše srdce svou krásou a nezapomenutelnými zážitky. Hlavním lákadlem ostrova jsou tzv. "quokky", malí a roztomilí vačnatci, kteří jsou zde doma. Tito malí tvorové jsou přátelští a nebojácní a nenajdete je tak snadno nikde jinde na světě. Rottnest Island je proto pro ně ideálním místem, kde si můžete s nimi nejen pozorovat a fotografovat, ale dokonce s nimi můžete i interagovat.

Dalším unikátním prvkem ostrova je jeho podmořský svět. V okolí ostrova se nachází četné korálové útesy, které jsou domovem mnoha druhů barevných ryb a dalšího podmořského života. Snorklování je na ostrově velmi populární a budete mít jedinečnou příležitost objevovat úžasnou krásu tohoto podvodního světa.

Pokud jste vodní nadšenci, můžete si na ostrově také půjčit kajak nebo si zahrát některý z vodních sportů, jako je surfování nebo windsurfing. Pláže na Rottnest Island jsou nádherné a čisté, ať už se rozhodnete jen tak relaxovat a opalovat se, nebo zažít adrenalinový zážitek na příboji.

Při procházce po ostrově si můžete také užít nepřekonatelné výhledy na okolní moře a místní přírodu. Najdete zde nádherné útesy, úchvatné přírodní skalisky a malebné laguny. Na ostrově jsou také připraveny turistické stezky, které vás provedou přes některé z nejzajímavějších míst. Vždy je důležité dodržovat pokyny a zůstat na vytyčených cestách, aby se ochránila příroda ostrova.

Rottnest Island nemá žádné auta a jediným způsobem dopravy na ostrově je buď pěšky, na kole nebo s pomocí speciálních autobusových tras. Půjčení kola je velmi populární a je skvělým způsobem, jak se prozkoumat celý ostrov a jeho krásy.

Pokud se rozhodnete navštívit Rottnest Island, nezapomeňte si s sebou vzít dostatečné množství pitné vody, protože na ostrově není zastávka plnící pitnou vodu. Stejně tak si přibalte dostatek fotografeckého vybavení a ochranu proti slunci, abyste si mohli plně užít všechny krásy tohoto jedinečného místa.

Cesta do Austrálie a poté na Rottnest Island je nezapomenutelnou dovolenkovou zkušeností. Celkově lze říci, že návštěva tohoto ostrova je jako cesta do ráje, která vás okouzlí neuvěřitelnou přírodou a unikátními tvory. Rottnest Island je skutečným pokladem Austrálie a jistě vám přinese mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Dotaz: Jak se dostanu na Rottnest Island?
Odpověď: Nejbližší přístavy, ze kterých je možné se dostat na Rottnest Island, jsou Fremantle a Hillarys Boat Harbour. Z Fremantle trvá plavba přibližně 25 minut trajektem a z Hillarys Boat Harbour přibližně 45 minut.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity na Rottnest Island?
Odpověď: Rottnest Island nabízí mnoho aktivit, jako jsou plážování, potápění, šnorchlování, cyklistika, turistika a sledování divokého života. Můžete také vyzkoušet jízdu na Segwayi po ostrově nebo si prohlédnout historické památky.

Dotaz: Kde se dá na Rottnest Island najít ubytování?
Odpověď: Na Rottnest Island jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, rekreačních domů, kempů a chatových osad. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména během letních měsíců.

Dotaz: Co je na Rottnest Island speciálního?
Odpověď: Na Rottnest Island je jedinečným druhovým zastoupením klokana zvaného quokka. Tito přátelští a přívětiví tvorové jsou oblíbenou atrakcí pro turisty. Ostrov také nabízí nádherné pláže a úchvatnou přírodu.

Dotaz: Kolik času bych měl strávit na Rottnest Island?
Odpověď: Doporučuje se strávit na Rottnest Island alespoň jeden den, abyste mohli prozkoumat některé z hlavních atrakcí. Pokud máte více času, můžete si na ostrově užít i několik dní a vychutnat si všechny jeho krásy.


Počasí Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Rottnest Island, nacházející se na západním pobřeží Austrálie, je známá svou krásnou přírodou a nepřehlédnutelným klimatem. Tento ostrov je oblíbenou destinací turistů, kteří chtějí uniknout do přírody a zároveň si užít slunečního a teplého počasí.

Díky své poloze v Indickém oceánu má Rottnest Island středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota se pohybuje mezi 17-28°C, což z něj dělá ideální destinaci pro milovníky pláže a vodních sportů.

Léta na ostrově jsou suchá a slunečná. Průměrné teploty dosahují kolem 31°C, ačkoli v horkých dnech se mohou teploty vyšplhat až na 40°C. To je čas, kdy turisté vyhledávají osvěžení v krásných lagunách a křišťálově čistém moři. Památným zážitkem jsou také nepřehlédnutelné západy slunce nad oceánem, které jsou na Rottnest Island skutečně nádherné.

Zimy na ostrově jsou mírné a vlhké s průměrnými teplotami okolo 8-19°C. Déšť je běžným jevem v zimních měsících, proto je důležité si s sebou vzít vhodné oblečení. Tyto měsíce jsou ideální pro procházky po pobřeží nebo objevování ostrova na kole.

Když jde o teplotu vody, maximální teplota dosahuje v létě kolem 23-25°C, což je perfektní pro plavání a potápění. V zimě se voda ochlazuje a teploty kolem 19-21°C stále přitahují milovníky vodních radovánek.

Počasí na Rottnest Island může být proměnlivé, takže je vždy dobré sledovat předpověď počasí před cestou na ostrov. Úřady také varují před vysokými teplotami v létě a radí turistům, aby přijímali opatření proti přehřátí a slunečnímu úpalu.

Celkově je Rottnest Island známý svým příjemným teplým počasím, které je ideální pro aktivity na pláži a venkovní aktivity. Bez ohledu na to, zda si zvolíte léto nebo zimu pro návštěvu ostrova, určitě nebudete litovat, protože Rottnest Island nabízí nádhernou kombinaci scenérie, slunce a moře.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky