Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)

Ubytování Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest, který se nachází v Queeslandu v Austrálii, je jednou z nejkrásnějších a nejluxusnějších destinací pro ubytování, které Austrálie nabízí. Tato oblast je jedinečná tím, že spojuje přírodní krásu a luxusní vybavení, čímž vytváří dokonalé prostředí pro relaxaci a odpočinek.

Daintree Rainforest je jedním z nejstarších deštných pralesů na světě a je zapsán jako světové dědictví UNESCO. Tento prales nabízí nádhernou a rozmanitou floru a faunu, která je jedinečná pro tuto oblast. Díky svému unikátnímu prostředí je Daintree Rainforest domovem mnoha exotických rostlin a živočichů, včetně vzácného druhu ropuchy - černého kapustňáka, který se zde nachází pouze v této oblasti.

V Daintree Rainforest se nachází řada luxusních ubytovacích zařízení, která jsou ideální pro návštěvníky, kteří chtějí strávit svou dovolenou v příjemném a odlehčeném prostředí. Tato zařízení nabízejí širokou škálu možností ubytování, od exkluzivních přírodních chat až po luxusní boutique hotely.

Jedno z nejpopulárnějších ubytovacích zařízení v Daintree Rainforest je luxusní resort Silky Oaks Lodge. Tento resort nabízí nádherné ubytování ve vile s výhledem na řeku Mossman. Každá vila je prostorná a moderně zařízená, s vlastním balkonem nebo terasou, kde si můžete vychutnat krásný výhled na okolní přírodu. Resort také nabízí celou řadu vybavení a aktivit, včetně spa, bazénu a turistických tras pro objevování okolí.

Další možností ubytování v Daintree Rainforest je ekologická chatová osada Heritage Lodge. Tato osada je obklopena přírodou a nabízí jedinečný zážitek ze života v deštném pralese. Chaty jsou postaveny s využitím přírodních materiálů a jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením. Chatová osada také nabízí různé ekologicky šetrné aktivity a výlety, jako je noční procházka pralesem nebo plavba po řece.

Nezáleží na tom, které ubytovací zařízení si vyberete, dovolená v Daintree Rainforest vás zaručeně okouzlí. Každý den zde můžete objevovat nové krásy přírody, procházet se po dobrodružných turistických trasách, plavat v pralesních řekách a relaxovat v luxusu vašeho ubytování. Daintree Rainforest je ideální destinací pro ty, kteří hledají jedinečný a luxusní zážitek v přírodním prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Dotazy:

1) Co je Daintree deštný prales v Austrálii?
2) Kde se Daintree deštný prales nachází?
3) Jak se tam dostat?
4) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Daintree deštného pralesa?
5) Co má Daintree deštný prales k vidění?
6) Můžu tam kempovat?
7) Jaké jsou bezpečnostní opatření při návštěvě Daintree deštného pralesa?

Odpovědi:

1) Daintree deštný prales v Austrálii je jedním z nejstarších deštných pralesů na světě a nachází se v severním Queenslandu.
2) Daintree deštný prales se nachází v Daintree National Park, který se táhne od Kurandy k Cape Tribulation.
3) Nejlepší způsob, jak se dostat do Daintree deštného pralesa je cestovat autem z Cairns nebo Port Douglas. Existuje také pravidelná doprava autobusy.
4) Nejlepší čas na návštěvu Daintree deštného pralesa je od června do října, kdy jsou suché, slunné dny.
5) Daintree deštný prales nabízí mnoho přírodních záznamů, včetně přírodní vegetace a zvířat jako jsou koaly, klokani nebo possums. K vidění jsou také mnoho šumivých vodopádů a divoká pláže.
6) Ano, v Daintree deštném pralese jsou k dispozici kempy a primitivní kempování.
7) Mezi bezpečnostní opatření patří respektování divoké přírody, nošení ochranných oděvů a obuvi a používání ochranných výrobků proti hmyzu a slunci. Je důležité také dodržovat pokyny místních znalců.


Dovolená Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest je jedním z nejkrásnějších míst v australském Queenslandu. Tento jedinečný deštný prales se táhne podél Severního pobřeží Austrálie a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin.

V Daintree Rainforest se nachází spousta aktivit, které můžete během své dovolené v Queensladnu podniknout. Jednou z nejoblíbenějších z nich je vodopád Mossman Gorge. Tento nádherný vodopád se nachází v hloubi deštného pralesa a jeho voda proudí mezi obrovskými kameny. Pro turisty jsou zde připraveny různé turistické trasy, aby si mohli návštěvníci vodopád prohlédnout a osvěžit se v chladné vodě.

Další příležitost, jak objevovat Daintree Rainforest, je průzkum pralesa. Zde si můžete pronajmout průvodce nebo si zvolit své vlastní dobrodružství. Můžete si vybrat z různých tras a podél nich objevovat různé druhy zvířat a rostlin. Můžete například potkat klokana červeného nebo sladkovodní krokodýla.

Pokud hledáte více adrenalinových zážitků, můžete si dopřát také výlet lodí. V okolí Daintree se nachází mnoho úchvatných pláží, kde můžete pozorovat krokodýly, želvy a různé druhy delfínů. Při plavání v oceánu se můžete dokonce setkat se žraloky, ale nemusíte se bát – jsou to obvykle menší druhy žraloků a nebezpečné setkání je velmi nepravděpodobné.

Pokud chcete být v deštném pralese delší dobu, můžete si pronajmout kemp a nocovat pod hvězdami. Návštěva Daintree Rainforest je dobrá příležitost pro všechny, kteří se chtějí naučit více o jedinečném australském životním prostředí. Může to být také skvělá příležitost pro fotografování a pro zmapování fascinující fauny a flóry.

Celkově lze říci, že návštěva Daintree Rainforest v Queensladnu je jedinečnou a nezapomenutelnou zkušeností, kterou byste si neměli nechat ujít. Je to skvělé místo pro dovolenou, kdy se chcete na chvíli zastavit a poznat nové věci a zážitky.


Letenka Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest, známý také jako Daintree National Park, se nachází v Queenslandu, v největším deštném pralese Austrálie. Tato oblast je jedním z nejcennějších a nejstarších deštných pralesů na světě, a proto byla v roce 1988 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Daintree Rainforest se rozprostírá na území více než 1 200 čtverečních kilometrů a je domovem rozmanité flóry a fauny. Právě zde se nacházejí některé z nejohroženějších druhů rostlin a živočichů na planetě, včetně vzácných a endemických druhů. Mezi ikonické obyvatele Daintree patří například daintreeští pásovití vačňáci, podivíni nebo chameleoni.

Jednou z nejlepších způsobů, jak tento úchvatný deštný prales prozkoumat, je prostřednictvím letenky do Austrálie. Cesta do Daintree Rainforest začíná v letišti v Cairns, které se nachází asi dvě hodiny jízdy severně od deštného pralesa. Z Cairns se návštěvníci mohou dostat k Daintree pomocí vyhrazeného přívozu, který převáží vozy přes řeku Daintree. Alternativně je možné využít také trajektovou linku mezi městy Daintree Village a Cape Tribulation.

Po příjezdu do Daintree Rainforest se návštěvníci ocitnou uprostřed divočiny. Nedotčené pláže, bujná vegetace a nerovná kopcovitá krajina je rozhodně jedinečným zážitkem. Místní průvodci nabízejí různé možnosti prozkoumání této oblasti, které jsou přizpůsobeny potřebám a zájmům individuálních návštěvníků. Patří sem například tzv. 'bushwalks', které vedou návštěvníky přes pěší stezky a umožňují jim objevovat přírodu zblízka.

Kromě přírody je Daintree Rainforest také známý svými indigeními kořeny. Oblast je domovem domorodého kmene Kuku Yalanji, kteří zde žijí již tisíce let. Kuku Yalanji nabízejí návštěvníkům jedinečnou příležitost seznámit se s jejich kulturou a tradicemi. Místní průvodci často pořádají výlety, během kterých návštěvníci mohou navštívit tradiční vesnice, vyzkoušet si tradicionální způsoby rybolovu nebo se dozvědět více o původních způsobech lovu.

Daintree Rainforest nabízí zážitky pro každého - od milovníků přírody a dobrodruhů po ty, kteří chtějí poznat místní kulturu a historii. Bez ohledu na to, zda si vyberete pěší procházku podél stezek nebo výlet lodí po okolních řekách, určitě budete fascinováni krásou tohoto místa.

Letenka do Austrálie a výlet do Daintree Rainforest je takovým jedinečným zážitkem, který se nesmí opomenout při návštěvě tohoto kontinentu. Deštný prales je symbolem Austrálie, a prozkoumávání Daintree je neuvěřitelnou možností vstoupit do jeho kouzelného světa, který zůstává odolávající času a stále uchvacuje svou krásou.


Počasí Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest je jedním z nejkrásnějších australských národních parků nacházejícím se v Queenslandu. Tento deštný prales je jednou z nejrozsáhlejších a nejstarších deštných pralesů na světě a nachází se na severovýchodě Austrálie.

Jednou z nejvýraznějších vlastností Daintree Rainforest je jeho bohatá biodiverzita. Právě zde nalezneme takřka 30% australských druhů ptáků, 65% australských motýlů, 20% australských savců a 12,5% australských druhů plazů. Je to jedno z nejvýznamnějších přírodních lokalit na světě, co se týče diverzity živočišstva.

V Daintree Rainforest má velký vliv tropické podnebí. Charakteristickým rysem tohoto regionu jsou teplá a vlhká léta a mírné a suché zimy. Průměrná teplota se v ročním průběhu pohybuje mezi 23 °C až 31 °C. V letních měsících může teplota dosahovat i více než 40 °C. Zimní teploty se obvykle drží kolem 18 až 26 °C.

Dešťové srážky jsou v Daintree Rainforest obvykle vysoké. Průměrně zde spadne mezi 2 000 až 3 000 mm srážek za rok. Nejvlhčími obdobími jsou léto a začátek podzimu. V této době se prales promění v zelenou oázu s vysokou vlhkostí a místy i častými dešti. V zimě srážky klesají a převažuje sušší období.

Tato tropická vlhkost v kombinaci s hojnými srážkami vytváří ideální podmínky pro růst exotických rostlin a divoce rostoucích druhů. Daintree Rainforest je domovem mnoha ohrožených druhů květin, stromů a rostlin. Jednou z nejznámějších australských rostlin, která zde roste, je zejména obří bambus. Tento druh bambusu je jedním z nejvyšších stromů v deštném pralese.

V oblasti kolem Daintree Rainforest se nachází také mnoho turistických atrakcí a možností pro dobrodružné aktivity. Mezi nejznámější patří tzv. Daintree River Cruise, což je plavba po řece, během které se můžete potkat s krokodýly a dalšími živočichy. Dále můžete navštívit Daintree Discovery Centre, kde se můžete dozvědět více o flóře, fauně a kultuře tohoto úžasného deštného pralesa.

Daintree Rainforest je jedinečným přírodním pokladem Austrálie. Jeho bohatá biodiverzita, tropické podnebí a krásné scenérie jej činí fascinujícím cílem pro milovníky přírody z celého světa. Při návštěvě tohoto regionu se vás dočká jedinečná kombinace exotické flóry a fauny, a to vše zahalené ve vzduchu plném vlhkosti a vůní dešťového pralesa.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky