Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Argentina Tucumán

Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Tucumán


1. Jaký je hlavní město provincie Tucumán?
Hlavním městem provincie Tucumán je město San Miguel de Tucumán.

2. Jaká je rozloha provincie Tucumán?
Rozloha provincie Tucumán činí přibližně 22 524 km².

3. Kolik obyvatel má provincie Tucumán?
Podle posledních odhadů z roku 2021 má provincie Tucumán přibližně 1 722 200 obyvatel.

4. Jaké jsou hlavní ekonomické odvětví provincie Tucumán?
Hlavním ekonomickým odvětvím provincie Tucumán je cukrovarnictví. Provincie je známá svou produkcí cukrové třtiny a cukru.

5. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v provincii Tucumán?
Mezi nejznámější turistické atrakce v provincii Tucumán patří historické město San Miguel de Tucumán, Národní historický park La Quemita, pohoří Aconquija, a archeologické naleziště Quilmes.

6. Jaký je hlavní fotbalový tým provincie Tucumán?
Hlavním fotbalovým týmem provincie Tucumán je Club Atlético Tucumán, který hraje v argentinské první lize.

7. Jaké jsou tradiční jídla provincie Tucumán?
Tradiční jídla provincie Tucumán zahrnují empanadas (plněné pečivo), humitas (kukuřičné tamales), locro (tradiční argentinská polévka), a alfajores (sladké pečivo plněné karamelovou náplní).

8. Jaké jsou nejlepší pláže v provincii Tucumán?
Provincie Tucumán se nachází ve vnitrozemí Argentiny a nemá pobřeží, proto nemá přímé přístupy k moři ani pláže.

9. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě provincie Tucumán?
Nejvhodnější dobou k návštěvě provincie Tucumán je období mezi listopadem a březnem, kdy je zde teplé počasí a menší pravděpodobnost srážek.

10. Jak se dostanu do provincie Tucumán?
Do provincie Tucumán se lze dostat letecky přes letiště Teniente General Benjamín Matienzo nebo autobusem z jiných argentinských měst.


Ubytování Argentina Tucumán


Argentinská provincie Tucumán nabízí širokou škálu možností ubytování pro návštěvníky, kteří se rozhodnou tuto oblast navštívit. Nezáleží na tom, zda jste turista hledající luxusní hotel nebo dobrodruh, který si přeje zůstat v horském údolí, Tucumán má to, co hledáte.

Jednou z možností ubytování v Tucumánu jsou tradiční hotely, které se nacházejí v centru hlavního města San Miguel de Tucumán. Tyto hotely nabízejí praktickou polohu a snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím, restauracím a obchodům. Některé z těchto hotelů jsou vybaveny moderními příslušenstvím, jako je například klimatizace a Wi-Fi připojení, zatímco jiné se mohou pyšnit překrásnou historickou architekturou.

Pokud preferujete více přírodní prostředí, můžete se rozhodnout pro ubytování v horském údolí El Cadillal. Tato lokalita nabízí úchvatné scenérie a možnost provozování různých outdoorových aktivit, jako je například pěší turistika, cyklistika a vodní sporty. V této oblasti najdete různé chatky a rekreační domky, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pro ty, kteří si přejí zažít autentický venkovský život, je tu možnost ubytování na farmách a rančích, které se rozprostírají po celém Tucumánu. Tyto farmy nabízejí příležitost setkat se s místními zemědělci a naučit se něco o jejich způsobu života. Některé farmy dokonce umožňují hostům zapojit se do prací na farmě, jako je péče o zvířata nebo sklizeň plodin. To je skvělý způsob, jak prohloubit své porozumění místní kultuře a tradicím.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je tu také možnost ubytování v národních parcích a přírodních rezervacích v okolí Tucumánu. Můžete se ubytovat ve stanech, chatkách nebo dokonce v tzv. "domi", což jsou malé horské chaty. Tato ubytování vám umožní spát přímo v srdci přírody a zažít její čarovnou atmosféru.

V neposlední řadě, pokud máte rádi exkluzivní zážitky a luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro rezorty a lázně, které se nacházejí v krásných přírodních lokalitách v Tucumánu. Tyto rezorty nabízejí prvotřídní služby, wellness centra, bazény a další vybavení, které vám umožní uvolnit se a odpočinout si.

Nezáleží na tom, jaké jsou vaše preference, Tucumán má mnoho možností ubytování, které splní všechny vaše potřeby a přání. Ať už se jedná o tradiční hotel, farmu, ubytování v přírodě nebo luxusní rezort, Tucumán vás přivítá s otevřenou náručí.


Dovolená Argentina Tucumán


Argentina je krásná země plná kontrastů a úžasných scenérií. Mezi nejnavštěvovanější regiony patří oblast Tucumán, nacházející se v oblasti severozápadní Argentiny. Tato oblast nabízí mnoho možností pro turisty, kteří se chtějí vrhnout do neuvěřitelného dobrodružství.

Nejlepší měsíce pro návštěvu Tucumánu jsou říjen, listopad a březen, když teploty nejsou příliš vysoké a průměrná teplota je kolem 20°C. Jestliže se chcete obdivovat překrásným scenériím, pak můžete zamířit do oblasti Sierra de San Javier, kde se nachází krásné jeskyně s čerstvou vodou a horskými potoky. V regionu najdeme také národní park Aconquija s vynikajícími pěšími stezkami, kde se turisté mohou projít a užívat si nádherné přírody a více než 200 ptáků.

Na dovolené v Tucumánu si můžete užít návštěvu místních kolonií, kde kromě pozdravů a úsměvů můžete ochutnat typickou domácí kuchyni včetně “empanad z masa” a klobásy “chorizo”. Muzea a galerie v Tucumánu navštěvují desítky tisíc turistů každý rok. Vynechat byste neměli např. muzeum historie Casa Historical de la Independencia, kde se odehrávala významná historická událost v roce 1816.

Pokud jste závazkový turista, můžete navštívit velké množství sportovních a outdoorových aktivit, včetně trekkingu, cyklistiky, raftingu, kempingu a nejrůznějších adrenalinových sportů. Po takových aktivitách je však doporučeno navštívit lázně La Aguadita, kde si můžete odpočinout a odreagovat své tělo.

Důležité je vybrat si dobrou dopravu pro svůj pobyt v Tucumánu, protože ne všechny místní silnice jsou dobře udržovány a příjezd může být poměrně náročný. Doporučuje se využít služeb místních Cabs, taxíků nebo pronajmout si auto, abyste si mohli prohlédnout vše, co tato oblast nabízí.

Tucumán je bezesporu jedním z nejlepších a nejméně navštěvovaných turistických míst v Argentině. Nabízí neuvěřitelné scenérie, kulturní akce, outdoorové aktivity a unikátní kuchyni. Pokud hledáte dovolenou, která vás nezklame a nabídne něco neobvyklého, potom se rozhodně vydejte do Tucumánu v Argentině.


Letenka Argentina Tucumán


Argentina je oblíbenou turistickou destinací pro milovníky přírody, adrenalinových sportů a kulturních zážitků. Mezi jedno z nejzajímavějších a relativně málo navštěvovaných míst v Argentině patří provincie Tucumán. Tato oblast se nachází v severozápadní části země a svými překrásnými přírodními scenériemi láká nejenom turisty, ale i domácí obyvatelstvo.

Pro cestování do Tucumánu je nejlepší zvolit leteckou dopravu. Lety na letiště Tucumán jsou k dispozici z hlavního města Buenos Aires a některých dalších důležitých argentinských měst. Můžete si vybrat mezi různými leteckými společnostmi, které nabízejí lety do Tucumánu.

Jakmile přistanete v Tucumánu, čeká vás okouzlující směsice přírody a historie. Mezi nejvýznamnější atrakce patří Národní park Tucumán, který nabízí nepopsatelné scenérie s vodopády, horami a horskými jezery. Je to ráj pro turisty, kteří rádi tráví čas na čerstvém vzduchu a v přírodě.

Tucumán má také významné historické a kulturní památky. Místem, které byste neměli vynechat, je město San Miguel de Tucumán, hlavní město provincie. Zde se nachází histórický dům "Casa Histórica de la Independencia", kde byla v roce 1816 vyhlášena argentinská nezávislost. Můžete si prohlédnout expozice, které vám přiblíží bohatou historii celé země. Ve městě také najdete mnoho koloniálních budov a malebných náměstí, která jsou ideální pro procházky a poznávání místní atmosféry.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si vychutnat trekking v oblasti "Quebrada de los Sosa". Tato kaňonovitá oblast nabízí úchvatné výhledy a je ideální pro výlety s rodinou nebo s přáteli. Můžete se projít po stezkách a těšit se na úžasné výhledy na hory a vodopády.

Další zastávkou na vaší cestě může být vesnice Tafí del Valle, která se nachází ve výšce téměř 2000 metrů nad mořem. Tato oblast je proslulá svými zemědělskými usedlostmi a tradičním andským uměním. Můžete si zde zakoupit ručně vyrobené suvenýry a pochutnat si na tradičních argentinských pokrmech.

Pokud je vaším cílem prozkoumat argentinskou přírodu a kulturu, let na letiště Tucumán je ideálním výchozím bodem. Tato oblast nabízí něco pro každého, od dobrodružství až po historii a kulturu. V Tucumánu se budete cítit jako v ráji a na své cestě si odnesete nezapomenutelné zážitky.


Počasí Argentina Tucumán


Argentina je velká země, rozprostírající se od patagonských plání na jihu až po tropické deštné pralesy na severu. Mezi těmito dvěma extrémy se nachází provincie Tucumán, která se nachází v severozápadní části země. Tato provincie sousedí s Bolívií a Čilem a je typická svým subtropickým podnebím.

Počasí v Tucumánu se v průběhu roku velmi liší. Během letních měsíců, které trvají od prosince do února, je počasí velmi horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30-40 °C a srážek je hojně. To způsobuje, že počasí je velmi dusné a místy také bouřlivé. Protože je Tucumán obklopen horami, dochází často k prudkým dešťovým srážkám a povodním.

Naopak v zimních měsících, které trvají od června do srpna, je počasí v Tucumánu mírnější. Teploty klesají na příjemných 15-20 °C a srážky jsou mnohem nižší. Toto období je ideální pro cestování a prozkoumávání malebné krajiny provincie, která je obklopena horskými hřebeny a zelenými údolími.

V jarním a podzimním období je počasí v Tucumánu poměrně proměnlivé. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a srážky jsou časté, ale nižší než v létě. Provincie je známá svými rozlehlými plantážemi cukrové třtiny, které jsou díky tomuto klimatu ideálně umístěny.

Celkově lze říci, že počasí v Tucumánu je typické pro oblast subtropů. Teploty jsou vysoké a vlhké v létě a mírné s nižšími srážkami v zimě. Provincie je proslulá svou přírodou a plodnými pláními a je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají sluneční klima a malebnou krajinu.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky