Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Angola Dala Waterfalls

Letenka Angola Dala Waterfalls


Angola je země, která se nachází v jihozápadní Africe. Má bohatou a tragickou historii, ale zároveň je krásná a fascinující. Jedno z míst, které by se vám mohlo líbit, je Dala Waterfalls. Je to úchvatný a přírodním krásami nabité místo, které se nachází v jižní části země. Při cestě tam se můžete těšit na nádherné scenérie a úchvatné výhledy.

Dala Waterfalls se nachází v provincii Huíla, ve skalnatém údolí na horním toku řeky Cunene. Voda, která padá z vysokého vodopádu, vytváří mlhu, která se obmítá okolo vás. Je to úchvatné a neopakovatelné pocit, který můžete zažít jen tady. Dala Waterfalls je také jedním z nejvyšších vodopádů v Africe, který má výšku kolem 110 metrů.

Existuje několik způsobů, jak se tam dostat. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky z hlavního města Angoly, Luandy, do města Lubango. Dostanete se tam během jednoho dne a pak můžete pokračovat na cestě po souši směrem na vodopády. Cesta je sice dlouhá, ale uvidíte nádherné scenérie a místa, která byste jinak nikdy neviděli.

Další možností, jak se na vodopády dostat, je pěšky. Pokud máte rádi dobrodružství a chcete si užít krásné krajinu, pak je to dobrá volba. Cesta je sice náročná, ale výhledy z cesty jsou úchvatné. Můžete se těšit na vidění nádherných zvířat a rostlin.

V blízkosti vodopádů je řeka Cunene, kde se můžete koupat, lovit ryby a užívat si krásné přírody. Ve vodách řeky jsou i bílé písky, kde můžete relaxovat a užívat si klidu.

Dala Waterfalls je opravdu jedinečným místem, které se vyplatí vidět. Je to krásné místo plné přírodních krás, které se nachází v samotné Angole. Pokud máte rádi dobrodružství a chcete vidět něco nového, pak je to místo, kam byste se měli vydat.


Dovolená Angola Dala Waterfalls


Angola je země ležící na západě Afriky, která je známá svou rozmanitou krajinou a přírodními krásami. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v Angole jsou Dala vodopády.

Dala vodopády se nacházejí na řece Kwanza, která je nejdelší řekou v Angole. Tato nádherná přírodní památka se rozlévá na území provincie Malanje, která je známá svým úchvatným horským a lesnatým prostředím. Vodopády jsou obklopeny zelenými lesy a skalnatými útesy, které dodávají tomuto místu zvláštní atmosféru a krásu.

Těm, kteří se rozhodnou navštívit Dala vodopády, se otevírá možnost prozkoumat přírodní okolí, vydat se na pěší turistiku a objevit fantastické výhledy na okolní krajinu. Mnoho turistů se rozhodne vystoupat až na vrchol útesu, odkud mohou obdivovat impozantní vodopády z výšky. Kdo si přeje adrenalinový zážitek, může se pokusit i o skoky do řeky, což je ale pro zkušené plavce.

Další atrakcí tohoto místa jsou okolní lesy, které nabízejí příležitost k pozorování bohaté fauny a flóry. Na své cestě můžete narazit na různé druhy ptáků, opic a dalších zvířat, které jsou typické pro tuto oblast. Milovníci přírody tedy mají ve zdejším ekosystému hodně co objevovat.

Cesta k Dala vodopádům je občas náročná, protože oblast není zcela vybavena turistickými zařízeními a infrastrukturou. Přesto jsou však vodopády velmi oblíbenou destinací mezi domácími i zahraničními turisty, kteří hledají dobrodružství a příležitost proniknout do nepoznaného koutu světa.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Angole a chcete zažít něco unikátního, Dala vodopády by měly být na vašem seznamu míst, která se vám rozhodně vyplatí navštívit. Přírodní krása a divokost tohoto místa udělají z vašeho pobytu nezapomenutelnou vzpomínku. Nezapomeňte si přinést fotoaparát, abyste zachytili alespoň část z krásy Dala vodopádů a mohli se s ní po návratu podělit.


Počasí Angola Dala Waterfalls


Angola Dala Waterfalls jsou jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v Angole, nacházejí se na řece Lucala v provincii Kwanza-Sul. Tento přírodní skvost tvoří kaskády vody, které se vrací z výšky téměř 400 metrů.

Všechny informace o tomto místě se nedostanou bez zmínky o počasí v tomto regionu. Jako většina afrických zemí se Angola může pochlubit tropickým klimatem s dvěma hlavními ročními obdobími - deštivým a suchým obdobím.

Deštivé období trvá od září do května a právě v této době je návštěva vodopádů velkým zážitkem. Voda zde teče velkými kaskádami, což poskytuje nádherný pohled na okolní krajinu. V tomto období se teploty pohybují od 25 do 30 stupňů Celsia a v noci klesají na 15 stupňů Celsia.

Naopak suché období trvá od května do září a teploty se zde výrazně zvedají, až k 40 stupňům Celsia. V této době je návštěva vodopádů trochu omezená, protože voda zde proudí méně.

Při cestě k vodopádům se doporučuje vzít s sebou dostatečné množství vody a kurýrních krémů, protože slunce v této oblasti může být velmi silné. Nedoporučuje se návštěva vodopádů v době dešťů, protože voda může být velmi silná a riskuje se ochrnutí.

Celkově lze říci, že na návštěvu Angola Dala Waterfalls lze vyrazit kdykoliv během roku, ale pro nejlepší zážitek a bezpečnost doporučujeme návštěvu během suchého období. Nedivte se ale, pokud se zde i v suché době objeví nějaké deště - tropická klima totiž dokáže být velmi nevyzpytatelné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Dala Waterfalls


1. Jaké je pořadí největších vodopádů v Angole?
Největším vodopádem v Angole je vodopád Angola Dala.

2. Jaký je výškový rozdíl při pádu vody u vodopádu Angola Dala?
Vodopád Angola Dala má výškový rozdíl přibližně 300 metrů.

3. Kde se v Angole nachází vodopád Angola Dala?
Vodopád Angola Dala se nachází v provincii Huíla v jihozápadní části Angoly.

4. Jak se dostanu k vodopádu Angola Dala?
Nejsnazší způsob, jak se dostat k vodopádu Angola Dala, je vydat se na cestu do města Lubango a odtud pokračovat do blízké vesnice Lubango. Vodopád je odsud přístupný po asi hodinové pěší túře.

5. Je možné se k vodopádu Angola Dala dostat autem?
Ano, je možné se k vodopádu Angola Dala dostat autem. Existuje silnice, která vede přímo k vesnici Lubango, odkud je vodopád přístupný pěšky.

6. Je vstup do vodopádu Angola Dala placený?
Aktuálně neexistuje oficiální informace o vstupném na vodopád Angola Dala. Doporučuje se však připravit se na to, že by mohlo být vyžadováno placení vstupného.

7. Jaká je nejlepší doba k návštěvě vodopádu Angola Dala?
Nejlepší doba k návštěvě vodopádu Angola Dala je v období dešťů, které probíhá zhruba od listopadu do března. V tomto období je vodopád plný a impozantní.

8. Je možné se koupat pod vodopádem Angola Dala?
Není doporučováno koupat se pod vodopádem Angola Dala kvůli síle vody a nebezpečí možných náhlých povodní. Je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a vyvarovat se nebezpečným situacím.

9. Existují nějaké turistické atrakce poblíž vodopádu Angola Dala?
V blízkosti vodopádu Angola Dala se nachází NP Bicuar, který nabízí nádhernou divočinu, impozantní skály a možnost pozorování divokých zvířat. Další turistické atrakce v okolí zahrnují národní park Chimalavera a rozlehlé kávové plantáže.


Ubytování Angola Dala Waterfalls


Angola Dala vodopády jsou jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších vodopádů na světě. Nacházejí se v provincii Huambo ve středním Angole a jsou jedním z hlavních turistických lákadel této země.

Vodopády Angola Dala jsou považovány za skrytý poklad Angoly, jelikož do nedávné doby byly jen málo známy a do turistických průvodců se neobjevovaly. Avšak s rozvojem cestovního ruchu v Angole se tato přírodní krása stává stále populárnější mezi domácími i zahraničními turisty.

Vodopády se nacházejí v malebném horském regionu a jsou obklopeny zelenou přírodou a zdravým vzduchem. Z vrcholku vodopádů se otevírá ohromující výhled na okolní krajinu, která je plná divokého života a exotické vegetace. Turisté si zde mohou prohlédnout různé druhy ptáků a další zvířata, která tvoří přírodní bohatství této oblasti.

Vodopády Angola Dala jsou celkově rozdělené do několika kaskád, které dosahují výšky až kolem 60 metrů. Vodopád se pak lomí v krásných obloucích a utváří malebné jezírka, do kterých se valí vodní proudy. Dynamika vodopádů a zvuk klesající vody vytváří jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru.

Pro návštěvníky je zde také připravena infrastruktura a různé aktivity, které jim umožní vodopády lépe prozkoumat. Místní průvodci nabízí turistům prohlídky vodopádů a výlety po okolí, kde mohou obdivovat okolní přírodu a využít turistické stezky pro pěší turistiku. Zdejší vodopády jsou také oblíbené u milovníků dobrodružství, kteří si zde mohou vyzkoušet například skálařské aktivity nebo rafting na divoké řece.

Jednou z nejzajímavějších věcí na vodopády Angola Dala je jejich historie a kultura spojená s tímto místem. Místní obyvatelé věří, že vodopády jsou posvátným místem a mají zázračné očistné a léčebné schopnosti. Lidé sem často chodí pro duchovní posílení a nalévání energie. Existuje také zajímavý mýtus o dvou mladých lidech, kteří spolu skočili ze vrcholu vodopádů, aby dokázali svou lásku. Od té doby se prý voda v jezírku pod vodopády změnila na zlatou.

Angola Dala vodopády jsou krásným příkladem toho, jaká bohatství má Angola k nabídnutí turistům. Toto místo nabízí úchvatnou přírodu, adrenalinové aktivity a hlubokou kulturní historii. Pokud plánujete návštěvu Angoly, určitě nezapomeňte zahrnout vodopády Angola Dala do svého itineráře.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky