Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Angola Cangandala National Park

Počasí Angola Cangandala National Park


Angola je známá svou ohromující přírodní krásou, a jedním z nejpůsobivějších přírodních území v zemi je Cangandala National Park. Tento národní park se nachází v provincii Malanje, v severní části Angoly, a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin.

Jedním z prvních prvků, který je nutné zmínit o Cangandala National Park, je jeho rozmanité a měnící se počasí. Park se nachází v tropické oblasti, kde panuje horké a vlhké počasí téměř po celý rok. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 24 °C a může dosahovat až 35 °C během suchého období.

Cangandala National Park se nachází v oblasti, která má dvě hlavní období - suché období a deštivé období. Suché období začíná v květnu a trvá až do října. Během tohoto období je počasí teplé a suché, a to přináší výzvy přežití pro zdejší živočichy. Kromě toho však tento čas zaručuje skvělé podmínky pro safari a pozorování zvířat, protože vegetace je otevřená a snadno se zvířata ukážou.

Koncem října nastává přechodné období, kdy se počasí postupně mění a teploty klesají. To je předzvěst deštivého období, které začíná v listopadu a trvá až do dubna. Dešťové období je charakteristické častými přeháňkami a bouřemi, které napomáhají růstu vegetace a zvyšují množství vody v parku. Toto období je nejvhodnější pro pozorování ptáků, protože park se stane útočištěm pro mnoho přistěhovavších se druhů.

Co se týče fauny v parku, Cangandala National Park je známý pro svou rozmanitost živočišných druhů. Je zde možné sledovat antilopy, buvoly, buvoly kaferské, kroky, genety, levharta skvrnitého a mnoho dalších. Park je také známý díky tomu, že je domovem pro endemické druhy, jako je angolský ostružiník a angolský hroznýš. Tito endemické druhy přispívají k biologické rozmanitosti parku a zdůrazňují jeho jedinečnost.

Celkově lze říci, že počasí Cangandala National Park je důležitým aspektem jeho životního prostředí. Skýtá zvláštní výzvy, ale také neuvěřitelné příležitosti pro pozorování zvířat a ptáků. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat angolskou divočinu a být svědky ohromující přírodní krásy, je Cangandala National Park určitě skvělým místem k návštěvě.


Dovolená Angola Cangandala National Park


Angola Cangandala National Park je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších destinací pro dovolenou v Angole. Park se nachází ve středozápadní části země a zaujímá úžasnou plochu rozlohou asi 600 km². Jeho geografická poloha a přírodní krása ho řadí mezi nejvýznamnější chráněné oblasti v Angole.

Park je domovem pro rozmanitou škálu druhů rostlin a zvířat, které můžete vidět přímo ve svém přirozeném prostředí. Zdejší biologická rozmanitost je ohromující a návštěvníci se zde mohou těšit na pozorování vzácných i ohrožených druhů.

Mezi nejznámější zástupce zdejší fauny patří sloni, zebry, gorily, antilopy, hroši a krokodýli. Cangandala National Park je také domovem pro unikátní druhy ptáků, jako jsou pelikáni, orli a kolibříci. Milovníci přírody tu tak mají neomezené možnosti pro pozorování a focení.

Park je známý také svým bohatým geologickým dědictvím. Místní krajina je tvořena impozantními skalními útvary a vodopády, které přidávají parku na jedinečnosti. Pro milovníky horolezectví je v parku k dispozici několik horolezeckých cest, které vedou k na úžasných vyhlídkových bodům.

Návštěvníci parku mají také příležitost potkat místní komunitu, která zde žije již po mnoho generací. Jejich odhodlání a snaha o ochranu a udržení parku je vynikající a podporuje udržitelnou turistiku.

Pro ty, kteří si přejí strávit více než jednodenní výlet, je v okolí parku k dispozici ubytování, které nabízí pohodlí a komfort. Zdejší hotely a resorty jsou navrženy tak, aby se sladily s okolní přírodou a poskytovaly příjemný pobyt.

Kromě pozorování zvířat a ptáků nabízí Cangandala National Park také řadu dalších aktivit, jako je pěší turistika, procházky po přírodě, cyklistika a pikniky. Park je také populárním místem pro dobrodružné výlety a safari.

Pokud plánujete dovolenou v Angole a hledáte unikátní přírodní zážitek, neměli byste minout Cangandala National Park. Tento park vás překvapí svou bohatou biodiverzitou, malebnou krajinou a nezapomenutelnou atmosférou. Přírodní krása tohoto místa vás uchvátí a nabídne vám nezapomenutelnou dovolenou v Angole.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Cangandala National Park


1. Kde se nachází Angola Cangandala National Park?
Angola Cangandala National Park se nachází v severovýchodní části Angoly, ve provincii Malanje.

2. Jaká je velikost Angola Cangandala National Park?
Park má rozlohu přibližně 620 km2.

3. Jaké druhy zvířat lze v parku spatřit?
Mezi nejznámější druhy zvířat v parku patří buvol afričský, antilopa nilgau, levhart, slon afričký, hyena skvrnitá a mnoho dalších.

4. Jaké aktivity lze v parku podniknout?
Návštěvníci parku mohou podnikat safari, pěší túry, pozorování ptáků a exkurze se zkušeným průvodcem.

5. Jak se dostat do Angola Cangandala National Park?
Park je nejlépe dostupný letecky z hlavního města Angoly, Luandy. Lze také cestovat po souši, ale trasa bývá často obtížná a časově náročná.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě parku?
Nejlepší doba k návštěvě parku je v období sucha, které trvá od května do září. V tomto období je snazší zachytit zvířata při jejich každodenních aktivitách.

7. Je v parku možné camping a ubytování?
Ano, v parku existují přístřešky a kempy, které umožňují návštěvníkům přenocovat. Je však třeba zajistit si povolení a připravit všechny potřebné vybavení.

8. Existují nějaká omezení pro návštěvu parku?
Ano, je důležité respektovat pravidla a předpisy parku, včetně zákazu lovu, sběru rostlin a narušování životního prostředí. Také je dovoleno vstupovat pouze na určené stezky a silnice.

9. Jaký je vstupní poplatek do parku?
Přesný vstupní poplatek se může lišit, je však třeba se připravit na platbu za vstup do parku a případně další poplatky za ubytování a aktivity.

10. Je v parku k dispozici stravování?
Stravování není ve parku běžně k dispozici, je třeba si přinést vlastní jídlo a pití.


Ubytování Angola Cangandala National Park


Angola je země, která se nachází na západním pobřeží Afriky. Je známá svou bohatou přírodní krásou a rozmanitostí živočišných druhů. Jedním z přírodních pokladů Angoly je Cangandala National Park, který nabízí úžasné možnosti pro ubytování v blízkosti divoké přírody.

Cangandala National Park se nachází v provincii Malanje, která se nachází v severní části Angoly. Park byl založen v roce 1963 a je domovem pro vzácné a ohrožené živočišné druhy. Nachází se zde také rozlehlé savany a krásné vodopády.

Pokud hledáte ubytování v Cangandala National Parku, máte několik možností. Jednou z nich je ubytování v lodži, která se nachází přímo v parku. Tyto lodže nabízejí komfortní a moderní ubytování s nádherným výhledem na okolní krajinu. Většina lodží má restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční angolská jídla a regionální speciality.

Další možností je kempování v rezervaci Cangandala National Parku. Park nabízí několik táborů, kde si můžete postavit stan a strávit několik dní v blízkosti divoké přírody. Kempování je skvělý způsob, jak být co nejblíže přírodě, naslouchat zvukům lesa a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. V táborech najdete základní vybavení, jako jsou toaletní zařízení a ohniště.

Kromě toho je možné si pronajmout chatu nebo domov ve vesničce Cangandala, která se nachází nedaleko parku. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří si chtějí vychutnat klidné a autentické venkovské prostředí a zároveň se snadno dostat do parku.

Cangandala National Park je rájem pro milovníky přírody a poskytuje úžasné možnosti pro turisty, kteří si chtějí vychutnat pobyt v blízkosti divoké zvěře a přírodního bohatství. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní lodže, kempování nebo venkovské domky, Cangandala National Park nabízí různé možnosti ubytování, které splní vaše potřeby.

Pokud plánujete návštěvu Angoly a Cangandala National Parku, doporučuje se vám rezervovat ubytování předem, protože místa jsou často omezena. Ujistěte se, že si vyžádáte veškeré informace o parku a ubytování, abyste byli dobře připraveni na svůj pobyt v této nádherné části Angoly. Buďte otevření novým dobrodružstvím a připravte se na nezapomenutelný zážitek v Cangandala National Parku.


Letenka Angola Cangandala National Park


Angola je jednou z afrických zemí s bohatou biologickou a přírodní diverzitou a její národní parky jsou jedinečnými a nedotčenými přírodními rezervacemi. Jedním z těchto parků je Cangandala National Park, který je považován za skutečný klenot země.

Cangandala National Park se nachází v severovýchodní části Angoly, ve provincii Malanje. Byl vyhlášen v roce 1970 a jeho hlavním cílem je ochrana a zachování vzácného a ohroženého druhu antilopy - palahý antilopy. Park byl založen kvůli snaze o ochranu tohoto ptáka před vyhynutím, jelikož jeho populace byla na pokraji zániku.

Cangandala je jedním z nejmenších národních parků v Angole, který se rozkládá na ploše přibližně 600 km². I přesto je park domovem pro mnoho jiných ohrožených druhů zvířat a rostlin. Můžete zde najít například levharty, buvoly, hrochy, krokodýly a mnoho druhů ptáků.

Palahý antelope je hlavní atrakcí parku a je také jedním z nejohroženějších druhů antilop na světě. Dříve byl tento krásný tvor loven pro maso a jeho kožich byl používán pro výrobu oděvů. Díky ochranářským snahám se však podařilo zvrátit tento trend a pro početně malou populaci palahého antilopy se doufá v naději na záchranu druhu.

Cangandala National Park je také zajímavým místem pro milovníky ptáků. Zdejší tiché lesy a vlhké roviny přitahují více než 200 druhů ptáků, což z parku činí ráj pro ornitology. Cestovatelé zde mohou spatřit ohrožené ptáky, jako je například ohrožený bukač africký nebo vzácný čáp africký.

Kromě bohaté divočiny můžete v parku také najít klid a mír, které se vám v moderním světě ve velkém městě často vytrácí. Cangandala National Park je nejlepším místem pro odpočinek a relaxaci, procházky v přírodě a pozorování zvířat ve volné přírodě.

Přístup do parku je poměrně snadný, ačkoli infrastruktura v regionu není úplně nejlepší. Je nejlepší se sem dostat autem a poté je možné si zaplatit místního průvodce, který vás provede parkem a bude vám poskytovat informace o zdejší fauně a flóře.

Pokud cestujete do Angoly a hledáte unikátní přirozené zážitky, Cangandala National Park je místem, které byste neměli vynechat. Můžete se těšit na ohromující přírodu, vzácné druhy zvířat a nezapomenutelné zážitky. A co je nejdůležitější, budete součástí projektu ochrany a zachování, který pomáhá zachránit jedinečné druhy pro budoucí generace.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky