Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Pishat e Butrintit

Počasí Albánie Pishat e Butrintit


Albánie, známá svou krásnou přírodou a bohatou historií, se může pochlubit také zajímavým a pestrým počasím. Jednou z oblíbených destinací pro turisty je oblast Pishat e Butrintit, která se nachází v jižní části země, nedaleko města Saranda.

Pishat e Butrintit leží přímo u moře, což ovlivňuje i místní klima. Celoročně zde panuje příjemné středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 10 °C, zatímco v létě dosahuje až 30 °C. Slunečné dny jsou zde poměrně časté, zejména v letních měsících. Objevíte-li se zde v létě, můžete se těšit na příjemné a slunné počasí, ideální pro koupání a opalování na jedné z místních pláží.

Jižní Albánie, včetně oblasti Pishat e Butrintit, je také známa svými příležitostnými dešti. Nejvíce srážek zde spadne na jaře a na podzim, kdy se příroda zelená a kvete. Během těchto období mohou místní obyvatelé očekávat delší období srážek až několik dní v řadě. Nicméně celkově nejde o dlouhodobé a trvalé deštivé období, takže nedošlo-li ke zvýšeným srážkám, můžete se těšit na slunečné dny a teplé počasí.

Zajímavostí pro návštěvníky Pishat e Butrintit může být i místní vánek, který často vyvane od moře. Je to příjemný osvěžující vítr, který zjemňuje horká léta a dodává do prostředí příjemnou atmosféru. V letních večerech můžete tedy vyrazit na procházku nebo si vychutnat večeři na místních terasách a užít si příjemný vánek od moře.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Pishat e Butrintit a okolí je příznivé pro návštěvu kdykoliv v roce. Pokud preferujete teplé a slunečné počasí, doporučuje se návštěva v letních měsících, kdy se můžete těšit na slunce a krásné pláže. Pokud zase preferujete mírnější teploty a nádhernou zeleň, můžete vyrazit na jaře nebo na podzim, kdy můžete obdivovat okolní přírodu ve své plné kráse.

V každém případě, návštěva Pishat e Butrintit v Albánii slibuje nejen krásné výhledy na moře a úžasnou historii, ale také pohodlné a příjemné počasí, které zde zkrášluje každý pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Pishat e Butrintit


1) Jaké jsou hlavní atrakce v oblasti Pishat e Butrintit?
Pishat e Butrintit je především známé jako centrum archeologického parku Butrint, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Park nabízí návštěvníkům mnoho historických památek, včetně římských a byzantských ruin, starověkého divadla a starobylých pevností.

2) Jak se do oblasti Pishat e Butrintit dostat?
Pishat e Butrintit leží v jižní Albánii poblíž města Sarandë. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je letecky do albánského hlavního města Tirany a poté autem nebo autobusem přes Sarandë.

3) Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Pishat e Butrintit?
Ideální doba pro návštěvu oblasti Pishat e Butrintit je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a archeologický park je otevřen pro veřejnost.

4) Jsou v oblasti Pishat e Butrintit k dispozici ubytovací možnosti?
Ano, v blízkosti oblasti Pishat e Butrintit se nachází několik hotelů a penzionů. Město Sarandë, které je nedaleko, nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

5) Mohu si v oblasti Pishat e Butrintit udělat piknik?
Ano, v oblasti archeologického parku Butrint jsou k dispozici piknikové stoly a zastřešené plochy, kde si můžete udělat piknik. Je však důležité dodržovat pravidla a uklízet po sobě.

6) Musím si zakoupit vstupenku do archeologického parku Butrint předem nebo je možné ji zakoupit přímo na místě?
Vstupenky do archeologického parku Butrint můžete zakoupit přímo na místě. Je však vhodné mít hotovost, protože karty nejsou vždy přijímány.

7) Kolik času bych měl/a vyčlenit pro návštěvu archeologického parku Butrint?
Návštěva archeologického parku Butrint obvykle trvá několik hodin, v závislosti na vašem zájmu o historii a archeologii. Doporučuje se tedy vyčlenit alespoň půl dne pro prohlídku parku.

8) Existuje nějaké omezení ohledně fotografování v archeologickém parku Butrint?
Fotografování je v archeologickém parku Butrint povoleno, ale není dovoleno používat profesionální fotoaparáty nebo kamery se stativy. Postupujte podle pokynů personálu a respektujte zákazy fotografování určitých památek.

9) Jsou v oblasti Pishat e Butrintit restaurace nebo občerstvení?
Ano, v blízkosti archeologického parku Butrint se nachází několik restaurací a občerstvení, kde si můžete po prohlídce odpočinout a občerstvit se.

10) Jaká jsou pravidla ohledně zacházení s přírodním a kulturním dědictvím v oblasti Pishat e Butrintit?
Je důležité respektovat a chránit přírodní a kulturní dědictví v oblasti Pishat e Butrintit. Dodržujte pravidla návštěvy archeologického parku a zanechte místo tak, jak jste je našli. Nedovolujte si odnášet žádné artefakty nebo narušovat prostředí.


Ubytování Albánie Pishat e Butrintit


V Albánii se nachází množství krásných míst, která stojí za to navštívit. Jedním z nich je i oblast Pishat e Butrintit, která se nachází v jižní části země poblíž města Saranda. Tuto oblast začaly turisté z celého světa objevovat až v posledních letech, a tak zde najdete převážně místní ubytování, které má svůj kouzlo.

Pokud se chystáte na dovolenou do oblasti Pishat e Butrintit, máte několik možností, jak se zde ubytovat. Na výběr máte především mezi apartmány a hotely, které se nacházejí v blízkosti pobřeží. V těchto typech ubytování si můžete užít krásný výhled na moře a příjemné prostředí s možností koupání.

Pokud vám ale více vyhovuje autentičtější zážitek, máte možnost ubytovat se v místních domech, které jsou pronajímány turistům. Tyto domy jsou velmi jednoduše a skromně zařízené, ale nabízejí vám možnost prožít dovolenou tak, jak ji žijí místní obyvatelé. Tuto formu ubytování si zamilují lidé, kteří hledají klid a pohodu a nechtějí být součástí rušného města.

Ke každému typu ubytování v oblasti Pishat e Butrintit se vám dostane místního pohostinství a dobrého jídla. V mnohých místech si můžete vychutnat tradiční albánské pokrmy, jako jsou příděly, či zmrzlina, a samozřejmě káva.

Kromě ubytování má oblast Pishat e Butrintit mnoho lákadel na návštěvu. Jedním z nich je Butrint, což je starobylé město, které je zapsané na seznamu UNESCO. Zde si můžete vychutnat krásu starých ruin a prozkoumat historii Albánie z první ruky.

Celkově lze říci, že ubytování v oblasti Pishat e Butrintit je skvělým výběrem pro ty, kteří hledají klid a pohodu, nechtějí být příliš blízko rušných měst, ale zároveň chtějí zažít místní pohostinství a krásu alpské přírody. Tuto oblast rozhodně doporučujeme při plánování vaší další dovolené.


Dovolená Albánie Pishat e Butrintit


Albánie, země v jihovýchodní Evropě, je stále více populární destinací pro letní dovolenou. Její krásné pláže, poutavá historie a nádherná příroda přitahují turisty z celého světa. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místa v zemi patří i archeologická lokalita Butrint, která nabízí jedinečný pohled do minulosti a zároveň překrásnou přírodu.

Butrint, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází v jihozápadní Albánii, nedaleko města Sarandë, které je populární turistické středisko. Archeologické naleziště spolu s národním parkem zabírá rozlohu přibližně 9 000 hektarů. Právě díky své jedinečnosti a historickému významu je Butrint jednou z nejnavštěvovanějších památek v zemi.

Historie Butrintu sahá až do doby před 7. stoletím př. n. l., kdy zde bylo řecké osídlení. Mnohé civilizace v průběhu staletí přispěly k jeho rozvoji a obohacení. Butrint byl v minulosti pod vlivem Římské říše, Byzantské říše, Benátské republiky a Osmanské říše. Každá z těchto kultur zanechala svůj unikátní otisk v podobě památek a budov.

Při prohlídce této historické lokality můžete spatřit zbytky starořeckého divadla, ruiny římského fóra, katedrálu, mešitu a mnoho dalších staveb. Nejimpozantnější stavbou je však amfiteátr, jedno z největších na Balkáně, který se stal symbolem Butrintu. Při pohledu na tyto památky nemůžete nevzpomenout na slavnou minulost místa a na její vliv na vývoj celého regionu.

Přestože archeologická lokalita nabízí jedinečný pohled do minulosti, přírodní krása Butrintu je stejně ohromující. Park je obklopen bujnou vegetací, jezery a bažinami, které poskytují útočiště pro mnoho ohrožených druhů živočichů a rostlin. Je to také vynikající místo pro pozorování ptáků, a tak se sem často sjíždějí ornitologové a přírodovědci.

Pokud tedy plánujete navštívit Albánii a hledáte místo, které kombinuje historii a přírodu, pak je Butrint tou pravou volbou. Několik hodin strávených na tomto úchvatném místě vám poskytne nádherný zážitek a řadu nezapomenutelných fotografií. Připravte se na procházku v minulosti a zažijte kouzlo Albánie.


Letenka Albánie Pishat e Butrintit


Albánie, země jihovýchodní Evropy, je státem s bohatou historií a krásnou přírodou. Mnoho turistů se rozhodne navštívit Albánii kvůli svým úchvatným plážím, ale její kultura a historie ji dělají velmi zajímavým cílem pro cestovatele z celého světa. Pokud hledáte skvělé místo, kam byste mohli utéct od každodenního ruchu a užít si trochu klidu a přírody, měli byste zvážit cestu do Albánie.

Albánie má mnoho měst a turistických atrakcí, kterým stojí za to věnovat pozornost. Jedním z nejlepších míst v Albánii, které byste měli určitě navštívit, je Pishat e Butrintit. Toto historické místo se nachází na jihovýchodě Albánie, v kraji Saranda, a je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit v Albánii.

Pishat e Butrintit je kulturní památník UNESCO, který se skládá z několika ruin starověkého města Butrint. Butrint byl založený řeckými osadníky v 7. století př. n. l. a během staletí se stal jedním z nejvýznamnějších římských centrálních měst na Balkáně. Během své existence prošel Butrint mnoha fázemi vývoje, včetně období byzantské říše a osmanské říše.

Pishat e Butrintit je ideálním místem pro milovníky historie, archeologie a antiky. Můžete tu prozkoumat staré římské a byzantské zdi, amfiteátr a chrámy, jako je chrám Asklépia nebo chrám Atény. Jsou tu také pozůstatky římských lázní a mozaik. Můžete se procházet po krásném starém lesu a podívat se na některé z nejkrásnějších jezer v Albánii.

Abyste mohli Pishat e Butrintit navštívit, musíte dostat letenku do Sarandy. Saranda je nejlepší východisko pro návštěvu archeologických lokalit v této oblasti. V Sarandě je velmi krásné pobřeží, s množstvím hotelů a restaurací na výběr. Při pobytu v Sarandě můžete také navštívit některá další místa v oblasti, jako například Ksamil, krásný komplex pláží a ostrov Korfu v nedalekém Řecku.

V Albánii najdete mnoho levných letenek, které jsou k dispozici z různých částí Evropy. Pravidelné linky do Tirany, hlavního města Albánie, nabízejí aerolinky jako Ryanair a EasyJet. Z Tirany se můžete dostat do Sarandy přes pobřeží v ýjimečnej krásy, s mimosametovmi výhledy na Jónské moře.

Zpět k Pishat e Butrintit, památný park o rozloze 15000 hektarů, kde najdete kromě amfiteátru i ďalší památky, jako např. římské lázně nebo Gates of Lion, které patří mezi první věci v Butrintu, které znovuobjevil archeologický tým.

Albánie je zemí nezkaženou turismem, ale nabízí turistům mnoho kulturních, přírodních i sportovních zážitků. Od hor a krásné přírodní scenérie až po historická místa a památky, Albánie má mnoho turistům co nabídnout. Pishat e Butrintit je jen jednou z mnoha zajímavostí, které Albánie nabízí, tak co čekáte, vlezte do letadla a vydejte se na cestu za objevením této nádherné země.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky