Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Národní park Llogara

Letenka Albánie Národní park Llogara


Národní park Llogara je jednou z přírodních oblastí, kterou stojí za to navštívit při cestování Albánií. Tento krásný park se nachází ve městě Llogara, které leží na pobřeží Jaderského moře. Llogara se rozkládá na ploše přes 1010 hektarů a nabízí úchvatné výhledy na moře, hory a nedotčenou přírodu.

Jednou z nejatraktivnějších aktivit v parku je procházka po horských stezkách. Národní park Llogara se nachází na horském masivu Kodra e Dillit, který je součástí hřebene pohoří Ceraunian. Tato lokalita je přímo ideální pro turisty, kteří mají rádi turistiku a trekking. Při procházce po stezkách můžete obdivovat krásné horské scenérie, dechberoucí pohledy na pobřeží a úchvatné výhledy na Jaderské moře.

Národní park Llogara je také domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. V parku rostou vzácné dubové lesy, které jsou teplejším přístavištěm pro přírodní floru a faunu této oblasti. Můžete tu narazit na vzácné druhy orchidejí, endemické rostliny a jiné unikátní druhy.

Další zajímavostí národního parku Llogara je možnost pozorování mnoha druhů ptáků, jako jsou orel skalní, jestřáb, káně bělohlavá a mnoho dalších. Park je zároveň oblíbeným útočištěm pro ovce, kozy a další zvířata. Můžete si také všimnout stád ovcí a koz, které pasou na svazích hor.

Pro ty, kteří hledají aktivní zážitky, je zde možnost jízdy na horském kole, paraglidingu a horolezectví. Národní park Llogara nabízí mnoho míst, kde si vyzkoušet tyto adrenalinové aktivity. Pro milovníky přírody a relaxace je k dispozici také několik piknikových míst a odpočinkových zón, kde si můžete vychutnat klidný čas.

Při návštěvě Národního parku Llogara je také možné navštívit nedaleký fyzioklimatický lázeňský resort Dhermi. Toto letovisko je známé svými léčivými minerálními prameny a klidnými plážemi. Krásná pláž Dhermi je ideálním místem k odpočinku a relaxaci po dni stráveném v parku.

V neposlední řadě bychom měli zmínit, že pro cestovatele, kteří se zajímají o historii a kulturu Albánie, se v blízkosti parku nachází historické památky, jako je hrad Ali Pasha Tepelena.

Národní park Llogara přináší jedinečný zážitek spojený s přírodou, adrenalinovými aktivitami a klidem. Je to skvělé místo pro rodinné dovolené, turistické výlety a pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rušného městského života. Pokud plánujete návštěvu Albánie, nezapomeňte svůj pobyt věnovat i tomuto nádhernému národnímu parku.


Dovolená Albánie Národní park Llogara


Albánie je zemí s bohatou historií a malebnou přírodou, která přitahuje stále více turistů každý rok. Mezi mnoha krásami této země se nachází Národní park Llogara, který je mezi návštěvníky oblíbený pro svou úchvatnou krajinu a bohaté biodiverzity.

Národní park Llogara se nachází v jihozápadní části Albánie, nedaleko od města Vlorë. Rozkládá se na ploše téměř 10 000 hektarů a zahrnuje vysoké hory, hluboká údolí a malebné pláže na pobřeží Jónského moře. Jeho nejvýznamnější horou je Llogara, která se tyčí do výšky 1 027 metrů nad mořem a nabízí panoramatický výhled na celý park a okolní krajinu.

Pro milovníky přírody je Národní park Llogara jako ráj na zemi. Park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně různých druhů orchidejí, medvědů a rysů. Procházky po parku jsou možné po značených turistických trasách a návštěvníci se mohou těšit na objevování malebných lesů, horských potoků a krásných výhledů.

Návštěva parku není kompletní bez procházky po známé Llogara Pass, horské cestě, která spojuje pobřeží s vnitrozemím Albánie. Tato silnice vede přes horský hřeben a nabízí nádherné výhledy na Jónské moře a okolní hory. Cestou můžete také zastavit na některém z vyhlídkových míst a pozorovat letícího orla nebo vzácného alpského kamzíka.

Kromě přírodních krás je Národní park Llogara oblíbenou destinací i pro outdoorové aktivity. Turisté si mohou vyzkoušet horskou cyklistiku, pěší turistiku, paragliding či jízdu na koni. V zimních měsících je zde také možnost lyžování.

Pro ty, kteří chtějí zůstat déle, existuje v parku i kempování a možnost ubytování v jednoduchých chatách. V blízkém okolí se nacházejí také menší horská města, která nabízejí restaurace s tradiční albánskou kuchyní, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii, Národní park Llogara by neměl chybět ve vašem itineráři. Jeho úchvatná příroda a bohatá biodiverzita jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodružstvím nebo jen relaxace na pláži, tento park vám nabídne všechno, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Llogara


Q: Jak se dostanu do Albánie Národního parku Llogara?
A: Mezinárodní letiště v Tiraně je nejbližším mezinárodním letištěm k Národnímu parku Llogara. Poté můžete cestovat autobusem nebo taxi do parku. Rovněž je možné se do parku dostat po silnici, pokud cestujete z blízkých měst jako Himara nebo Vlora.

Q: Jaké jsou hlavní atrakce v Albánie Národním parku Llogara?
A: Mezi hlavní atrakce v Národním parku Llogara patří krásné horské scenérie, rozmanitá fauna a flóra, turistické stezky, vyhlídkové body s panoramatickými výhledy na Albánskou riviéru a Jónské moře, historické bunkry z dob komunistického režimu. V parku se také nachází řada restaurací a kempů.

Q: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Albánie Národního parku Llogara?
A: Nejlepší doba k návštěvě Národního parku Llogara je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a příjemné. V létě (červenec a srpen) může být velmi horko, zejména v nižších oblastech parku.

Q: Jaká je vstupní poplatek do Albánie Národního parku Llogara?
A: Momentálně neexistuje žádný vstupní poplatek do Národního parku Llogara.

Q: Jsou v Albánie Národním parku Llogara k dispozici ubytovací zařízení?
A: Ano, v parku se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, penziony a kempy. Je doporučeno předem rezervovat si ubytování, zejména v hlavní turistické sezóně.

Q: Mohu v Albánie Národním parku Llogara tábořit?
A: Ano, táboření je dovoleno v určených oblastech a kempování je také možné v kempu v parku.

Q: Jaké aktivity je možné v Albánie Národním parku Llogara?
A: V parku je možné provádět různé aktivity, jako jsou turistika, horská cyklistika, pikniky, pozorování ptáků a výlety do okolních vesnic.

Q: Můžu si vzít domácí zvíře do Albánie Národního parku Llogara?
A: Ano, domácí zvířata jsou v parku povolena, ale musí být držena na vodítku a majitelé jsou odpovědní za jejich jednání.

Q: Kde se nachází infocentrum Albánie Národního parku Llogara?
A: Infocentrum parku se nachází poblíž hlavní silnice v blízkosti vstupu do parku. Tam můžete získat další informace o parku, mapy a průvodce.

Q: Jak dlouho trvá obvyklá návštěva Albánie Národního parku Llogara?
A: Délka návštěvy parku závisí na aktivitách, které plánujete provádět. Obvykle se zde stráví jeden nebo dva dny, ale někteří lidé volí i delší pobyt, zejména pokud chtějí prozkoumat park více hlouběji.


Počasí Albánie Národní park Llogara


Albánie je země bohatá na překrásné přírodní scenérie a fascinující místa k návštěvě. Jedním z nich je také Národní park Llogara, který se nachází na území jihovýchodní Albánie, nedaleko albánského pobřeží Jónského moře. Tento národní park je zásadním centrem biodiverzity a je domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny.

Jedním z prvků, který činí Národní park Llogara tak fascinujícím, je jeho jedinečné počasí. Obklopený horskými hřebeny, park vytváří mikroklima, které se výrazně liší od zbytku země. V této oblasti se střetávají vzdušné hmoty z Jónského moře a z vnitrozemí, což vytváří rozmanitost a kontrasty počasí.

Léto v Národním parku Llogara je příjemně teplé, se slunečnými a suchými dny. Teploty dosahují průměrných hodnot okolo 25 °C, avšak ve vyšších nadmořských výškách se může chladněji o několik stupňů. Místní obyvatelé a turisté mají možnost relaxovat na plážích Jónského moře a užívat si slunečního svitu. Obzvláště výhledy na moře z horského hřebene jsou nádherné a stojí za zhlédnutí.

Podzim v parku je nádherný, s hojným výskytem žlutých, oranžových a červených odstínů listí, které dává národnímu parku rozmanitý a malebný vzhled. Klima je mírné a vlhké, ačkoli jsou teploty nižší. Je to ideální čas pro pěší turistiku nebo procházky po některých z vyhrazených turistických stezek, které nabízejí impozantní výhledy na okolní krajinu.

Zima v Národním parku Llogara je krásná, s hlubokým sněhem a nízkými teplotami. Oblast přitahuje lyžaře a snowboardisty, kteří se těší na sjezdovky, které nabízejí výzvu pro všechny úrovně zručnosti. Sněhem pokryté hory a lesy vytvářejí magickou atmosféru a umožňují návštěvníkům vnímat krásu alpské scenérie.

Jaro je v parku Llogara časem probouzení přírody, kdy se vzduch naplňuje vůní kvetoucích květin a obrovské množství druhů ptáků se vrací z migrace. Teploty se postupně zvyšují, což umožňuje turistům objevovat krásu a jedinečnost přírody.

Národní park Llogara je jedním z nejkrásnějších míst v Albánii, které si zaslouží pozornost nejen kvůli svému přírodnímu bohatství, ale také kvůli fascinujícímu počasí, které zde panuje. Bez ohledu na roční období nabízí park návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a pohledy na nezapomenutelnou krajinu a okolní scenérie.


Ubytování Albánie Národní park Llogara


Albánie je země plná krásných přírodních scenérií, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních parků v zemi je Národní park Llogara.

Národní park Llogara se nachází v jihovýchodní části Albánie, nedaleko města Llogara. Park je rozlohou relativně malý, ale nabízí bohaté přírodní a kulturní dědictví. Jeho nejvýznamnější atrakcí je pohoří Llogara, které se nachází na alpském hřebeni pohoří Dinárské Alpy. Toto pohoří je známé svými strmými svahy a nádhernými výhledy na Jaderské moře.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Národní park Llogara, je zajištěno mnoho možností ubytování. V blízkosti parku se nacházejí různé typy zařízení, které přizpůsobují požadavkům a potřebám návštěvníků.

Pro ty, kteří preferují pohodlné a luxusní ubytování, jsou k dispozici lázeňské hotely a luxusní rekreační centra. Tyto zařízení nabízejí vysoce kvalitní služby, wellness centra a bazény s panoramatickým výhledem na moře. Návštěvníci si mohou vychutnat relaxační masáže, sauny a další wellness procedury po náročném dni procházek v přírodě.

Mezi další možnosti ubytování v blízkosti Národního parku Llogara patří rodinné penziony a horské chaty. Tyto zařízení nabízejí útulný a příjemný pobyt v blízkosti přírody. Některé z nich mají vlastní zahrady s grily a venkovními posezeními, kde si návštěvníci mohou vychutnat své jídlo a vychutnat si okouzlující atmosféru přírody.

Pro dobrodružné turisty jsou k dispozici i kempy a autokempy. Tyto zařízení nabízejí levný a jednoduchý způsob ubytování, který vám umožní strávit více času v přírodě. Kempy mají obvykle základní vybavení, jako jsou společné sprchy a toalety, a někdy i možnost zapůjčení stanu nebo karavanu.

V neposlední řadě, někteří turisté mohou preferovat alternativní formy ubytování, jako jsou domy na pronájem nebo Airbnb. Tyto možnosti mohou poskytnout větší soukromí a nezávislost pro turisty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a okolní krajinu ve vlastním tempu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování v Národním parku Llogara, je jisté, že si zde užijete bohatý kulturní a přírodní zážitek. Tento nádherný park nabízí nejen úchvatné scenérie a panoramatické výhledy, ale také širokou škálu venkovních aktivit, jako je pěší turistika, horské túry, horské cyklistiky a pozorování ptáků. Navštívit Národní park Llogara je rozhodně jednom z nezapomenutelných zážitků při cestování do Albánie.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky