Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Národní park Durmitor

Počasí Albánie Národní park Durmitor


Albánie a Národní park Durmitor patří mezi nejkrásnější místa na světě, ale ne vždy se mohou pyšnit ideálními počasími. Národní park Durmitor leží v Západním Balkánu a obklopují ho nejvyšší vrcholy Černé hory. Park je známý svými ledovcovými jezery, divokými řekami a působivými výhledy. Navzdory své nádherné přírodě se zde vyskytují velké klimatické rozdíly.

Většinou platí, že léto na Durmitoru je poměrně slunečné a teplé, ale velmi suché. Průměrné teploty v červenci a srpnu se pohybují kolem 20-25°C přes den a 10-15°C v noci. Nicméně, teploty mohou být velmi nepředvídatelné, s náhlými změnami teploty během dne. Pro turisty je nejlepší volbou pobyt na Durmitoru v letních měsících.

Začátkem podzimu se začnou teploty postupně snižovat a obvykle přinášejí s sebou deštivé počasí a větrné podmínky. Listopad na Durmitoru může být velmi studený a suchý. Mnoho turistů to využije pro adrenalinovější aktivity jako je lyžování.

Zima na Durmitoru je často drsná a studená. Od prosince až do března se zde vyskytují velké množství sněhu, které mohou velmi obtížně ovlivnit turistické aktivity. Sníh je tlumen tisíciletými lesy pohoří Durmitor, které poskytují skvělý prostor pro lyžování a snowboarding. Ale než obléknete lyže, nezapomeňte se pečlivě připravit na horkou kávu nebo čaj. Přestože zimní počasí na Durmitoru může být trochu nepříjemné, nabízí úchvatné a nádherné pohledy na místo, které je jedinečné na celém Balkánu.

Pokud si chcete užít pohoří Durmitor, měli byste se podívat na předpovědi počasí a připravit si vybavení. Nejlepší čas pro návštěvu národního parku Durmitor je v létě a na podzim, když teploty jsou mírné a nezastavují vás v turistických aktivitách. Ale pokud máte rádi méně návštěv a více dobrodružství, zima na Durmitoru může být tou nejlepší volbou. Ale pamatujte si, že počasí na Durmitoru je velmi nepředvídatelné, a tak si musíte přizpůsobit své plány možným změnám v průběhu cesty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Durmitor


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Albánie a Národního parku Durmitor:

Dotaz: Kde se nachází Národní park Durmitor?
Odpověď: Národní park Durmitor se nachází v západní části Černé Hory, nedaleko města Žabljak.

Dotaz: Jak se dostanu do Národního parku Durmitor?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je Letiště Podgorica, odkud je možné si pronajmout auto a jet do Národního parku, nebo využít místní autobusovou dopravu do města Žabljak.

Dotaz: Jaké aktivity lze v Národním parku Durmitor provádět?
Odpověď: V Národním parku Durmitor lze podniknout různé outdoorové aktivity, včetně pěší turistiky, horské cyklistiky, ježdění na koni, rybaření či raftingu.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba navštívit Národní park Durmitor?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Národního parku Durmitor je obvykle od května do října, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném rozkvětu.

Dotaz: Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Národním parku Durmitor?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Národním parku Durmitor patří horská hora Bobotov Kuk, horská jezera jako Black Lake a Ledeno jezero, soutěska Tara a mnoho dalšího.

Dotaz: Existuje možnost ubytování v Národním parku Durmitor?
Odpověď: Ano, v Národním parku Durmitor je k dispozici několik hotelů, penzionů a ubytování ve formě horských chat a apartmánů.

Dotaz: Jsou v Národním parku Durmitor zavedené turistické stezky?
Odpověď: Ano, v Národním parku Durmitor je mnoho turistických stezek, které vás provedou krásami této oblasti. Nejběžnější turistická stezka je tzv. Sedm jezer.

Dotaz: Je vstup do Národního parku Durmitor zpoplatněný?
Odpověď: Ano, vstup do Národního parku Durmitor je zpoplatněn. Cena vstupného se liší v závislosti na ročním období a druhu aktivity, kterou plánujete provádět.


Ubytování Albánie Národní park Durmitor


Albánie je země, která se stává stále populárnější pro turisty. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst je Národní park Durmitor. Nachází se v severozápadní části země, nedaleko od hranic s Černou Horou. Park zahrnuje oblast hor Durmitor a Orjen a také několik řek a jezer.

Pokud si chcete užít krásy Národního parku Durmitor, pak o ubytování se nemusíte bát. V okolí parku najdete řadu hotelů, penzionů a apartmánů různých cenových kategorií a kvalit. Pokud chcete strávit noc v přírodě, pak máte i možnost stanování v kempu.

Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít Durmitor, je ubytovat se v horských chatách. Tyto chaty jsou obvykle vybaveny základními zařízeními, ale poskytují úžasný výhled na okolní hory a lze si tam odpočinout v klidu.

V případě, že se rozhodnete pro luxusnější ubytování, pak v okolí Národního parku Durmitor najdete mnoho hotelů. Nabízejí nádherné pokoje se všemi potřebnými zařízeními, jako jsou klimatizace, televize, minibar a další. Kromě toho většina hotelů má restaurace a bary, kde si můžete vychutnat místní speciality a pití.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Durmitoru, měli byste rozhodně navštívit řadu turistických atrakcí, které park nabízí. Kromě turistických tras můžete také absolvovat raftingové či kanoeistické výlety.

V Národním parku Durmitor si rozhodně užijete nádherný pobyt v přírodě. Ubytování v okolí je převážně cenově dostupné, a tak si můžete užít skvělou dovolenou bez toho, aniž byste přetejli svůj rozpočet. Pokud tedy hledáte odpočinek v srdci Albánie, Národní park Durmitor je pro vás skvělou volbou.


Dovolená Albánie Národní park Durmitor


Albánie je jednou z nejkrásnějších evropských zemí plných přírodních divů a krásných míst k navštívení. Mezi nimi se skvěle vyjímá Národní park Durmitor, který leží v severozápadní části země. Tento nádherný park nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a objevování.

Národní park Durmitor se nachází v pohoří Dinarských hor a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Území parku je rozlehlé, pokrývá přibližně 390 km² a nabízí rozmanité přírodní scenérie. Dominantou parku je horský masiv Durmitoru, který se tyčí nad okolní krajinu a dosahuje výšky 2522 metrů. Návštěvníci si zde mohou užít pohled na zasněžené vrcholky hor, horské řeky a křišťálově čistá jezera.

Jednou z hlavních atrakcí parku je řeka Tara, která je známá svými hlubokými kaňony a divokými peřejemi. Tara je druhou nejhlubší kaňonem na světě a nabízí milovníkům adrenalinového raftingu až 130 km nezapomenutelného zážitku. Plavba po řece Tara je jedinečným způsobem, jak si užít krásy tohoto národního parku a sjet hluboko do jeho srdce.

Další zajímavostí Národního parku Durmitor jsou jeho ledovcová jezera. Jezero Crno je největším jezerem v parku a jeho tmavě modrá barva je pro návštěvníky skutečnou lahůdkou pro oči. Dalšími oblíbenými jezery jsou Modro jezero a Zmijinje jezero. Tato jezera jsou obklopena horskými vrcholky a poskytují ideální prostor pro relaxaci a odpočinek.

Národní park Durmitor je také domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry. Návštěvníci zde mohou spatřit vzácné druhy rostlin, jako jsou horské orchideje nebo chrpa karpatská. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, včetně losů, divokých prasat a medvědů. Pro milovníky přírody je tedy tento park rájem plným neuvěřitelných zážitků a pozorování.

Národní park Durmitor je ideálním místem pro dovolenou plnou dobrodružství a aktivity v přírodě. Kromě raftingu nabízí park také možnost pěší turistiky, horské cyklistiky a horolezectví. Pokud hledáte adrenalinové vyžití, můžete si vyzkoušet také zimní sporty, jako je sjezdové lyžování a snowboarding.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Albánii a rádi byste objevili její krásu a přírodní divy, Národní park Durmitor je pro vás ten správný cíl. Nabízí nádherné scenérie, rozmanité aktivit, adrenalinové zážitky a možnost odpočinku v přírodě. Nechte se unést tímto malebným parkem a zažijte nezapomenutelnou dovolenou ve středu krásné Albánie.


Letenka Albánie Národní park Durmitor


Albánie a Národní park Durmitor v sousedním Černé Hoře jsou známé svou nádhernou krajinou a jedinečnými přírodními památkami. Pokud plánujete svou další dovolenou, pak byste si měli zvážit letenku do Albánie a výlet do Národního parku Durmitor.

Národní park Durmitor se nachází v západní části Černé Hory a je jedním z nejkrásnějších parků v Evropě. Jeho rozloha činí přibližně 390 km² a je obklopen horskými vrcholy a údolími. Park byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO díky svým nedotčeným lesům, horským jezerům, vodopádům a ledovcovým údolím.

Pro návštěvníky parku je k dispozici mnoho turistických tras a stezek, kde si mohou vychutnat nádherné výhledy a překrásnou přírodu. Na své si přijdou také turisté, kteří milují horskou cyklistiku a vodní sporty. V zimním období se pak park mění na populární středisko pro lyžování a snowboarding.

Poblíž parku najdete mnoho útulných horských chat a penzionů, kde se můžete ubytovat a naplno si užít letní i zimní dovolenou. Kromě toho si můžete vychutnat místní kuchyni a ochutnat mnoho tradičních pokrmů, jako například zelňačku nebo černohorský sýr.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Durmitor, pak si mějte na paměti, že vstupenky do parku jsou placené. Další informace o parku a jeho ceníku najdete na stránkách parku.

Letenky do Albánie jsou cenově dostupné a můžete si je snadno rezervovat online. Pokud máte v plánu cestovat do Národního parku Durmitor, pak doporučujeme pronajmout si auto, jelikož do parku není veřejnou dopravou příliš snadné se dostat.

Výlet do Národního parku Durmitor vám přinese mnoho nezapomenutelných zážitků a krásných výhledů. Tento park je ideálním místem pro aktivní dovolenou a zároveň vám umožní užít si nádhernou přírodu Albánie a Černé Hory.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky