Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)

Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër): Tajemství skrytého přírodního krásy

Jižní Albánie je domovem nespočtu přírodních divů, a mezi nejznámější z nich patří krásné Modré oko, překrásné jezero hluboké modré barvy obklopené horskými vrcholky. Modré oko, známé také jako Syri i Kaltër, se nachází v horské oblasti opčiny Malesi e Madhe v severní Albánii a jeho kouzlo láká návštěvníky z celého světa.

Modré oko je přirozený pramen, který vytváří jezero napájené podzemními prameny. Voda v jezeře je úžasně čistá a průzračná, což je dáno nedotčenou přírodou v okolí. Na dně jezera je možno sledovat živé organismy i vzácné druhy rostlin.

Jezero Modré oko se nachází v nadmořské výšce okolo 900 metrů a jeho hloubka je překvapivých 50 metrů. Představa, že takové jezero leží uprostřed malého horského údolí, vyvolává dojem jako z pohádky.

Když se návštěvníci poprvé setkají s Modrým okem, okamžitě je oslní jeho intenzivní barvou. Modrá barva je přirozeným důsledkem odlesku světla ze dna jezera, které je pokryto bílým vápencem. Tato kombinace vytváří unikátní optický efekt, který je řídce kdekoliv jinde na světě.

Návštěvníci mají možnost obdivovat jezero z nadhledu díky vyhlídkové plošině, kterou mohou dosáhnout po krátké pěší túře. Při této cestě se mohou setkat s okouzlující faunou a flórou oblasti, protože Modré oko je součástí přírodní rezervace s mnoha vzácnými živočišnými a rostlinnými druhy.

Pro ty, kteří milují dobrodružství, je také k dispozici možnost potápění v Modrém oku. Toto potápění ale vyžaduje určitou odbornost a zkušenosti, protože hloubka jezera a studená voda představují specifické výzvy. Nicméně, za tuto zkušenost se vyplatí, protože pod hladinou jezera se rozprostírá úchvatný podvodní svět.

Jižní Albánie, včetně Modrého oka, je ještě stále relativně neznámým cestovatelským cílem a turistům nabízí příležitost objevovat neporušenou a nedotčenou přírodu. Při návštěvě prastarého Modrého oka se návštěvníci dostávají do jiného světa, zkoumají bohatství potápěčského ráje, stýkají se s místními obyvateli a poznávají albánské kulturní dědictví.

Modré oko je skutečným pokladem jedinečné krásy v samém srdci hor. Letenka do Albánie, přesněji do Modrého oka, je vstupenkou do tajemství a dobrodružství, která jistě překvapí a ocení všechny milovníky přírody a nádhery.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Dotazy:
1. Kde se nachází Albánie Modré oko?
2. Jak se dostanu k Modrému oku?
3. Je možné se k Modrému oku dostat veřejnou dopravou?
4. Kolik stojí vstup do Modrého oka?
5. Jak dlouho trvá návštěva Modrého oka?
6. Jaká je teplota vody v Modrém oku?
7. Je možné se ve vodě v Modrém oku koupat?
8. Jsou zde možnosti ubytování blízko Modrého oka?
9. Existují v okolí Modrého oka restaurace nebo občerstvení?
10. Má Modré oko otevřeno celoročně?

Odpovědi:
1. Modré oko se nachází v jižní Albánii, poblíž vesnice Muzinë.
2. Nejedná se o jednoduchou dostupnost, nejlepší způsob je cestování autem nebo pronájem taxi.
3. Veřejnou dopravou je obtížné se k Modrému oku dostat. Doporučuje se použít soukromé dopravce nebo pronájem auta.
4. Vstup do Modrého oka je zdarma.
5. Návštěva Modrého oka obvykle trvá asi hodinu, včetně času na fotografování a procházku kolem jezera.
6. Teplota vody v Modrém oku se pohybuje kolem 10-12 °C, i když to může záležet na sezóně.
7. V důsledku ochrany přírody není povoleno se ve vodě koupat. Modré oko je chráněný přírodní rezervát.
8. V okolí Modrého oka se nachází několik možností ubytování, včetně hotelů a penzionů.
9. V blízkosti Modrého oka jsou restaurace a malé občerstvení, kde si můžete něco koupit.
10. Modré oko je obvykle otevřeno pro návštěvníky po celý rok, avšak v zimě mohou být otevírací doby omezené.


Dovolená Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země, která láká turisty svou bohatou historií, nádhernou přírodou a krásnými plážemi. Jednou z nejznámějších destinací v této zemi je Modré oko, známé také jako Syri i Kaltër. Toto přírodní krásno se nachází v jižní části Albánie, nedaleko města Saranda.

Syri i Kaltër je přírodní jezero, které vzniklo podzemním závalem. Ještě nedávno bylo toto místo téměř neznámé a skryté před turisty, ale díky svému ohromujícímu přírodnímu krásnu se rychle stalo oblíbenou turistickou atrakcí. Co toto místo tak unikátní? Je to především kvůli jeho krásně modré barvě, která vás naprosto uchvátí.

Vstup na Syri i Kaltër je volný a je k dispozici parkoviště, které nabízí možnost zaparkovat své vozidlo a užít si tento úchvatný kousek přírody. Po příjezdu k Syri i Kaltër ucítíte výjimečnou atmosféru tohoto místa. Modrá barva jezera vás okamžitě přitáhne a očaruje. Je to opravdu barva, kterou jen těžko popsat slovy - musíte si ji sami prohlédnout a zažít.

Okolí jezera je také úchvatné. V okolí najdete mnoho zeleně, květin a stromů, které tvoří krásný rámec pro toto nádherné jezero. Místní květiny zde rozkvétají v krásných barvách a poskytují dokonalý kontrast k modrému jezeru.

Syri i Kaltër je ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít něco jedinečného a přitom si odpočinout od ruchu velkých měst. Voda v jezeře je velmi čistá a průzračná, což činí toto místo ideálním pro potápění a pozorování podvodního života. Pokud máte rádi potápění, nezapomeňte si s sebou přinést potřebné vybavení, abyste si mohli toto podvodní dobrodružství plně užít.

Navštívit Modré oko během vaší dovolené v Albánii je opravdu nezapomenutelný zážitek. Toto přírodní krásno vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou a úchvatnými výhledy. Ať už si vyberete relaxaci u břehu jezera, nebo si zde užijete nějaký vodní sport, budete mít určitě pocit, že jste objevili skrytý poklad.

Takže pokud je Albánie vaší cílovou destinací, nezapomeňte na návštěvu Modrého oka (Syri i Kaltër). Tento kousek přírody nabízí jedinečnou krásu a nezapomenutelné zážitky. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodruhem nebo jenom hledáte místo pro relaxaci, jste na správném místě. Syri i Kaltër je připraveno vás přivítat a ukázat svou jedinečnou krásu.


Ubytování Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země, která nabízí úchvatnou přírodu, historická místa, úžasné pláže a krásné hory. Jedním z nejznámějších turistických cílů je Modré oko (Syri i Kaltër).

Modré oko je ukryté uvnitř karstového údolí a je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v Albánii. Je to pramen, který je napájen podzemními zdroji vodu z okolních hor. Voda je naprosto průzračná a krásně modrá až tyrkysová.

Jedním z nejdůležitějších faktorů vaší cesty do Albánie bude samozřejmě ubytování. V blízkosti Modrého oka nabízí řada ubytovacích možností zahrnujících hotely, apartmány, hostely a kempy. Zde vám přinášíme několik tipů na ubytování.

Hotel Restorant Gërmenj

Hotel Restorant Gërmenj je komplex budov nacházející se jen kousek od Modrého oka. Tento hotel nabízí moderní elegantní pokoje s výhledem na nádhernou přírodu Albánie. V ceně ubytování je zahrnuto snídaně, kterou si můžete vychutnat na prostorné terase s výhledem na údolí. Hotel také nabízí restauraci s tradiční albánskou kuchyní, takže můžete ochutnat místní speciality.

Kampi i Drinit

Kampi i Drinit je rozlehlý kemp, který se nachází v pěkné a klidné oblasti v blízkosti Modrého oka. Z kempu se nabízí nádherný výhled na přilehlé hory a na přehradní nádrž. K dispozici jsou zde různé velikosti chat, od samostatného pokoje až po velké rodinné chaty s vlastním sociálním zařízením. Kemp také nabízí různé aktivity v přírodě, jako je turistika, cyklistika a rybaření.

Guesthouse Alpbes Turistik

Guesthouse Alpbes Turistik je rodinný pension, který se nachází v obci Dardha, asi 30 minut autem od Modrého oka. Guesthouse nabízí pokoje různých velikostí, od jednoduchých pokojů až po velké apartmány. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, kterou si můžete vychutnat na terase s výhledem na okolní hory. Pension také nabízí různé aktivity v přírodě a turistické výlety.

Výhled z pokoje na Modré oko je něco, co si opravdu nesmíte nechat ujít. Na místě jsou také možnosti pronájmu aut a jízdy na kole, takže si můžete prohlédnout krásné okolí více a na vlastní pěst.

Hlavní zprávou je, že Albánie nabízí mnoho možností ubytování v blízkosti Modrého oka. Od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely a kempy, na výběr je spousta. Nezáleží na tom, zda hledáte romantickou pauzu s partnerem, dobrodružství s přáteli nebo rodinnou dovolenou - Albánie má pro každého něco!


Počasí Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je krásná země s bohatou přírodní scenérií, která přitahuje mnoho turistů z celého světa. Jedným z nejoblíbenějších přírodních zázraků, který si turisté rádi prohlédnou, je Modré oko, nazývané také Syri i Kaltër.

Modré oko se nachází v oblasti Syri i Kaltër, ve vnitrozemí Albánie. Je to přírodní jezero, které je známé svou neuvěřitelně modrou a průzračnou vodou. Jezero vzniklo před 4 stoletími po zemětřesení, které způsobilo, že zemina zapadla a vytvořila se propast naplněná vodou.

Jezerem protéká řeka Bistrica a vytváří vodopád, který dodává Modrému oku ještě větší kouzlo. Vysoké stromy a husté zalesnění okolí dávají tomuto místu pocit klidu a pohody. Je zde také mnoho skalních útvarů, které dodávají scenérii zvláštní atmosféru.

Pro návštěvníky, kteří rádi plavou, je Modré oko rajským místem. Voda je tak čistá, že je možné vidět až do nejhlubších hloubek. V okolí jezera jsou také vybudovány lávky a může se tak procházet kolem jezera a vychutnávat si krásy přírody.

Počasí v oblasti Modrého oka je spíše mírné. V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, takže je ideální čas na plavání a prozkoumávání okolí. V zimě je teplota mnohem nižší a sníh občas zakryje celou krajinu, což dává Modrému oku jiný pohled.

Turisté by však měli být obezřetní, protože jezero Modré oko je velmi populární a ve špičkové sezóně bývá přeplněné. Doporučuje se přijít brzy ráno nebo v pozdních odpoledních hodinách, aby se vyhnuli davům turistů.

Modré oko je nezapomenutelným místem, které nabízí úchvatné výhledy a neuvěřitelně čistou vodu. Pro ty, kteří chtějí zažít krásu Albánie a užívat si přírodního klidu, je toto místo určitě tou nejlepší volbou.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky